31 maj 2020

Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii.
    Dzisiaj można otrzymać odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
    Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
  2. Zgodnie z przepisami epidemicznymi od wczoraj został zniesiony limit osób przebywających w kościele. Przypominamy o obowiązku zachowania odległości 2 m między osobami oraz konieczności zakładania maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Biskup Ordynariusz przedłużył dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. osobom chorym lub mającym objawy infekcji oraz wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.
    Komunikat Biskupa tutaj.
  3. Członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i MARGARETEK zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
  4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców przed Rocznicą I Komunii Św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30.
  5. Ze względu na stan epidemii uroczystość Rocznicy I Komunii Św. będzie przeżywana w dwóch terminach:
    • klasa IV A     – 11 czerwca /Boże Ciało/ o godz. 11:30;
    • klasa IV B i C  – 14 czerwca /niedziela/ o godz. 11:30.
      Próby i spowiedź tutaj.
  6. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:30 /po Mszy św. wieczornej/. W czasie epidemii w tygodniu po nabożeństwie trwa adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 20:00. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
  7. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
    • w I Czwartek miesiąca obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim;
    • odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00;
    • spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30;
    • w I Sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00 oraz wieczorem po nabożeństwie czerwcowym.
  9. W sobotę w Katedrze Warszawsko-Praskiej o godz. 10:00 Bp Romuald Kamiński udzieli święceń kapłańskich siedmiu diakonom. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.
  10. Dyżury wolontariuszy Zespołu CARITAS odbywają się w soboty w godz. 17:00–18:00. Zachęcamy do współpracy: podczas dyżuru można przynieść artykuły spożywcze i chemii gospodarczej zakupione w sklepie w ramach akcji pomocy rodzinom potrzebującym. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej porady u psychologa. Informacje podczas dyżuru lub telefonicznie /kom. 601 243 901/.
  11. Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza na spotkania formacyjno-modlitewne w piątki po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
  12. W związku z epidemią jesteśmy zmuszeni odwołać kolonie letnie dla dzieci organizowane w Krynicy Piaskach. Rodziców, którzy zapisali swoje dzieci na kolonie zapraszamy po odbiór wpłaconych zaliczek w tygodniu do kancelarii.
  13. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
    Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
    Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku:
    KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
    lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
    Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
    Tytułem: Sztajerwald, 13332

14. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacili ofiary na rzecz naszej Parafii na konto parafialne lub na tacę w kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.