05 kwi 2020

Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. Ze względu na stan epidemii nie będzie dzisiaj obrzędu poświęcenia palm.
  2. Program Świętego Triduum Paschalnego tutaj

Transmisja On-Line Liturgii tutaj.

3. Zgodnie z aktualnymi przepisami epidemicznymi przygotowując liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego należy przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego do 5 osób.
    Szczegółowe przepisy liturgiczne na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne można znaleźć w dokumencie wydanym przez Biskupa Ordynariusza tutaj.
    W Wielką Sobotę nie będzie święcenia pokarmów w kościele. Świąteczne pokarmy wyjątkowo można pobłogosławić w domu w gronie rodzinnym przed śniadaniem wielkanocnym.
    Tekst modlitwy błogosławieństwa pokarmów świątecznych w domu tutaj
  4. Adoracja Najśw. Sakramentu jest w naszym kościele codziennie w godz. 15:00 – 18:00.
    W Wielkim Tygodniu i w czasie Triduum Paschalnego podczas adoracji Najśw. Sakramentu jest udzielana Komunia Św. dla osób, które nie mogą uczestniczyć w Eucharystii w kościele ze względu na przepisy sanitarno-epidemiczne. Osoby, które są w stanie łaski uświęcającej mogą poprosić indywidualnie duszpasterzy o udzielenie Komunii Św. w czasie trwania adoracji.
  5. Zachęcamy do skorzystania przed Świętami z Sakramentu Pokuty. Spowiedź będzie w naszym kościele codziennie w godz. 9:00 - 11:00 oraz 15:00 - 18:00.
  6. Zachęcamy do włączania się w modlitwę różańcową w domach w intencji o ustanie epidemii oraz za chorych, za tych, którzy się nimi opiekują, za pracowników służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia - codziennie o godz. 20:30.
  7. Pragniemy poinformować, że nasz Parafianin Antoni Przybysz, syn Jana i Teresy, alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie ma przyjąć święcenia DIAKONATU w dniu 23 maja 2020 roku.
    Prosimy wszystkich Parafian o modlitwę w jego intencji.
  8. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze naszego Zespołu CARITAS przygotowali 50 paczek świątecznych z żywnością i środkami czystości. Paczki zostały dostarczone do domów potrzebujących Seniorów naszej Parafii. Wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w tę świąteczną akcję składamy serdeczne podziękowania.
  9. W najbliższym czasie zawieszone są piątkowe dyżury wolontariuszy CARITAS. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 601 243 901/.
  10. Zbiórka na pomoc w leczeniu i rehabilitacji pozostającego w śpiączce Piotra Sztajerwalda została przeniesiona na późniejszy termin.
    Prosimy o modlitwę w intencji chorego i jego rodziny.
    Można w dalszym ciągu pomóc przekazując 1% podatku:
    KRS: 0000270809 CEL: Sztajerwald 13332
    lub wpłacając na konto fundacji Avalon:
    Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
    Tytułem: Sztajerwald, 13332

11. W związku ze stanem epidemii od dzisiaj można korzystać z prenumeraty naszego diecezjalnego Tygodnika IDZIEMY w internecie.

Idziemy można nabyć pod adresem: https://eprasa.pl/news/idziemy

na urządzenia mobilne:  https://www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html