29 mar 2020

V Niedziela Wielkiego Postu

1. W najbliższą sobotę 4 kwietnia (pierwsza sobota miesiąca) w Bazylice Świętej Trójcy w Kobyłce o godz. 19:00 odprawiona zostanie Msza św., na której nastąpi uroczyste zawierzenie Miasta Kobyłka Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.
    Z uwagi na obecną sytuację spowodowaną epidemią, w uroczystości wezmą udział przedstawiciele władz miasta Kobyłka. Prosimy mieszkańców o duchowe i modlitewne uczestnictwo. Uroczystość będzie transmitowana w internecie, link będzie podany na stronie internetowej Parafii Świętej Trójcy - tutaj.
  2. W związku z trwającym stanem epidemii w Polsce Bp Romuald Kamiński podtrzymuje dyspensę udzieloną od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. aż do odwołania oraz zachęca do uczestniczenia w liturgii za pośrednictwem środków społecznego przekazu.
    Od 25 marca do 11 kwietnia w liturgii i nabożeństwach nie może brać udziału więcej niż 5 osób (w tym pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję Mszy Św.).
    Komunikat Ordynariusza z dnia 24 marca tutaj.
    Przypominamy o konieczności bezwzględnego ograniczenia wszelkich kontaktów z innymi osobami i pozostania w domu, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii.
    Prosimy wszystkich Parafian o odpowiedzialne stosowanie rozporządzeń wynikających z dramatycznej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie.
    Dziękujemy wszystkim za modlitwę indywidualną i w rodzinach oraz za pełne troski i odpowiedzialności zachowanie w naszej wspólnocie parafialnej.
  3. W czasie trwania epidemii zachęcamy do modlitwy adoracyjnej zwracając uwagę na unikanie zbyt wielkiej liczby uczestników /powyżej 5 osób/:
    • ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU – codziennie od godz. 15:00 do Mszy św. wieczornej;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • SUPLIKACJE – codziennie po Mszy św. wieczornej;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki – odwołana w czasie epidemii.
    Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową w domach w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia - codziennie o godz. 20:30.
  4. Dzisiejsze spotkanie Wspólnot Różańcowych jest odwołane. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w środę.
    Ogłoszenia i informacje dla członków Żywego Różańca tutaj.
  5. W czwartek przypada XV rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.
  6. Zachęcamy do skorzystania przed Świętami z Sakramentu Pokuty. Spowiedź będzie w naszym kościele codziennie od godz. 7:00 do 11:00 oraz od 15:00 do 21:00.
  7. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca są przeniesione na późniejszy termin.
  8. W przyszłą niedzielę liturgią Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Ze względu na stan epidemii w tym roku wyjątkowo nie będzie obrzędu poświęcenia palm.
    Szczegółowe przepisy liturgiczne na Wielki Tydzień i Triduum Paschalne opublikowane w ubiegły piątek przez Biskupa Ordynariusza tutaj.
  9. W najbliższym czasie zawieszone są piątkowe dyżury wolontariuszy CARITAS. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 601 243 901/.