22 gru 2019

IV Niedziela Adwentu

1. W poniedziałek i wtorek o godz. 6:45 zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty z udziałem dzieci.
    W imieniu wszystkich dzieci składamy podziękowania właścicielom Cukierni J.G. MARCHEWKA z Kobyłki za ufundowanie świeżych bułeczek na Agapę przez cały Adwent.
  2. Dzieci zachęcamy do udziału w konkursie na najlepszą ozdobę choinkową. Podpisane rękodzieła prosimy o zawieszanie na choince przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Rozstrzygnięcie konkursu będzie podczas ostatnich Rorat we wtorek.
  3. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w poniedziałek od godz. 9:00.
  4. W poniedziałek będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed Świętami w godz. 17:30 - 19:30.
  5. We wtorek wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. W Wigilię nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 ze względu na Wieczerzę Wigilijną.
  6. W uroczystość Bożego Narodzenia, o północy wszystkich Parafian i gości zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Narodzenia Pańskiego.
  7. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11.30 i 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  8. W II Dzień Świąt Msze św. będą według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy świątyń w naszej Diecezji.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 11:30 będzie sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą Jubileusz. Można zamawiać intencje na Mszę św. zbiorową za Jubilatów.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka.
  11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  12. Spotkanie świąteczne i agapa dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 19:00.
  13. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na inwestycje parafialne.
  14. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 Zespół Caritas zaprasza dzieci na spotkanie opłatkowe połączone z wręczeniem świątecznych prezentów przygotowanych w ramach akcji „Gwiazdka Królewicza”. Wszystkim osobom, które włączyły się w naszą świąteczną akcję składamy serdeczne podziękowania za serce okazane dzieciom i wspaniałomyślność przy przygotowywaniu świątecznych paczek.
  15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko–Praskiej i naszej Parafii.
  16. Dzisiaj młodzież z OAZY rozprowadza poświęcone sianko na stół wigilijny.