18 sie 2019

XX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
  2. Wszystkim uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii dziękujemy za podjęcie trudu pielgrzymowania oraz za świadectwo wiary i modlitwę. Dziękujemy także wszystkim wspierającym duchowo pielgrzymów podczas codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele o godz. 6:30.
  3. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii rozpocznie pracę duszpasterską Ks. Jakub Sędek, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako nowo wyświęcony kapłan udzieli podczas Mszy św. o godz. 11:30 specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego.
    Od przyszłej niedzieli Ks. Robert Kowalski rozpocznie pracę duszpasterską w Parafii NMP Matki Kościoła w Markach.
    Prosimy o modlitwę w intencji księży.
  5. W ubiegły piątek z naszej Parafii wyruszyła Pielgrzymka do Grecji „Śladami Św. Pawła”. Powrót planowany jest w piątek o godz. 8:25 na lotnisku Warszawa Modlin. Pielgrzymów polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
  6. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  7. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  8. Trwa Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która przybędzie na Jasną Górę w przyszłą niedzielę, by wziąć udział w uroczystościach NMP Częstochowskiej 26 sierpnia. Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
  9. Biskup Ordynariusz zaprasza na diecezjalne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony do Ostrówka. Zaproszenie tutaj.
    W tym roku Diecezjalne Uroczystości Dożynkowe odbędą się w sobotę 31 sierpnia w sanktuarium Św. Faustyny w Ostrówku, w Parafii NMP Matki Kościoła /ul. Św. Faustyny 5/. Centralną częścią Dożynek będzie uroczysta Msza św. dziękczynna, koncelebrowana pod przewodnictwem JE Biskupa Romualda Kamińskiego o godz. 11:00. Podczas uroczystości przewidziany jest tradycyjny konkurs wieńców dożynkowych oraz występy zespołów regionalnych. Zachęcamy do udziału w uroczystościach.