21 kwi 2019

Wielkanoc

1. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 10:00, 11:30 i 13:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  3. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego: Ks. Kan. Piotrowi Paćkowskiemu, za przewodniczenie Mszy Wieczerzy Pańskiej.
    Dziękujemy wszystkim twórcom Grobu Pańskiego i osobom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych.
    Dziękujemy także ministrantom i lektorom, zespołom muzycznym: Męskiej Scholi Gregoriańskiej i Chórowi Parafialnemu, młodzieży ze wspólnoty Oazowej, wszystkim wspólnotom naszej Parafii, a także Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus, całemu orszakowi procesyjnemu i kierującym procesją rezurekcyjną.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 będzie procesja eucharystyczna kończąca Oktawę Wielkanocną, na którą zapraszamy cały orszak procesyjny.
  6. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Codziennie o godz. 15:00 zapraszamy do kościoła na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  7. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na Nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. razem z rodzicami zapraszamy na Mszę św. spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  9. Spotkanie świąteczne dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 19:00.
  10. Spotkanie członków Kółek Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  11. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele.
  12. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby remontu kościoła w ramach tacy gospodarczej.
  13. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Grecji „Śladami Św. Pawła”, która wyruszy w terminie 16-23 sierpnia zapraszamy na spotkanie organizacyjne w sobotę 27 kwietnia o godz. 19:00. W zakrystii są do odebrania druki umowy uczestnictwa.
  14. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej organizowanej w dniach 1 - 4 maja. Koszt wyn. 550 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Osoby, które chcą wziąć udział w VII Pielgrzymce Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej organizowanej w sobotę w Parafii MB Fatimskiej w Legionowie proszone są o zapisywanie się w zakrystii lub u swoich zelatorów. Wyjazd w sobotę o godz. 8:15 z parkingu przed kościołem. Koszt wyn. 20 zł. Program Pielgrzymki tutaj.
  16. Grupa Radnych Miasta Kobyłka przekazała List otwarty w sprawie przeciwdziałania mowie nienawiści w mediach społecznościowych. List do pobrania tutaj