Wydarzenia

30 wrz 2018

Termomodernizacja kościoła

Termomodernizacja kościoła

Powiększenie tutaj

Projekt zakłada termomodernizacje Kościoła Św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. 
W ramach projektu zostały zastosowane usprawnienia pozwalające na znaczne ograniczenie energochłonności tych obiektów. Zastosowano min. 5 ulepszeń tak powiązanych ze sobą, żeby uzyskać jak najlepszy efekt energetyczny przy zachowaniu opłacalności inwestycji. 
Łącznie redukcja CO2 do atmosfery wyniesie 31,75 tony CO2/rok co stanowi ok. 67% redukcji do stanu wyjściowego. Oszczędności energii końcowej wynoszą łącznie 64,46%. Projekt jest zgodny z Planem Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) Miasta Kobyłka. Grupę docelową stanowią mieszkańcy Gminy. 
Celem projektu jest ograniczenie emisji CO2 do atmosfery poprzez zastosowanie OZE PANELE FOTOWOLTAICZNE wraz z kompleksową GŁĘBOKĄ termomodernizacją obiektu kościoła. 
Ulepszenia zastosowane w obiekcie: 
  • OZE FOTOWOLTAIKA-instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kWp z wykorzystaniem paneli polikrystalicznych o mocy 250 Wp = 20 elementów o ogólnej powierzchni ok. 35m2. 
  • OCIEPLENIE STROPODACHU– zakrystia: Powierzchnia docieplenia: 126,40m2˛ Materiał dociepleniowy: mata z wełny mineralnej, grubość: 0,11m, lambda: 0,035 W/m2K Współczynnik przenikania ciepła (U) przegrody po dociepleniu: 0,289 W/(m2K). pozostała cześć kościoła: 818,70m2˛ Materiał dociepleniowy: mata z wełny mineralnej, grubość: 0,24m, lambda: 0,035 W/m2K Współczynnik przenikania ciepła (U) przegrody po dociepleniu: 0,121 W/(m2K). 
  • WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ- witryny szklane spełniające normę WT2021. Powierzchnia wymiany: 29,54m2, Wymiana na okna spełniające WT 2021, powierzchnia wymiany 32,82m2 
  • WENTYLACJA MECHANICZNA – Wykonanie w budynku instalacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. 
  • WYMIANA STOLARKI DRZWIOWEJ - Wykonanie wiatrołapu i montaż drugiej pary drzwi. Powierzchnia wymiany21,01m2 
  • WYMIANA OŚWIETLENIA NA ENERGOOSZCZĘDNE LED – Żarówki LED o łącznej mocy 3854Wat. 
  • PRZEBUDOWA SYSTEMU GRZEWCZEGO – Wykonanie instalacji gazowej oraz montaż modułu kondensacyjnej nagrzewnicy gazowej w centrali wentylacji.