25 wrz 2022

Kół Żywego Różańca
Rodzinnych Róż Różańcowych
i Apostolatu Margaretka

1. Intencja papieska Apostolstwa Modlitwy —październik 2022:

O Kościół otwarty na wszystkich:
    Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

2. Przypominamy o zmianach tajemnic od soboty 1 października.
    Osoby, które odmawiają pierwsze tajemnice Radosne w danym miesiącu odmawiają również modlitwy wstępne (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś MarioChwała Ojcu).
  3. Prosimy zelatorów o przypomnienie wszystkim członkom swojej Róży jaką tajemnicę w tym miesiącu powinni rozważać, pamiętajmy zwłaszcza o osobie, która rozważa I Tajemnicę Radosną, aby odmawiała codziennie modlitwy wstępne.
  4. W sprawach związanych z prenumeratą czasopisma „Różaniec” prosimy o kontakt w zakrystii.
  5. We wrześniu dyżur przed popiersiem Św. Jana Pawła II pełniła I Rodzinna Róża Różańcowa p.w. Św. Gabriela Archanioła
    Dziękujemy za dbanie o czystość, za troskę o kwiaty i wymianę zniczy.
    W październiku prosimy o opiekę III Rodzinną Różę Różańcową p.w. Św. Judy Tadeusza.
  6. We wrześniu modlitwy różańcowe, które odmawiane są w każdą środę miesiąca, I Piątek miesiąca, I Sobotę miesiąca oraz III Piątek miesiąca prowadziła I Rodzinna Róża Różańcowa p.w. Św. Gabriela Archanioła.
    Dziękujemy wszystkim prowadzącym modlitwy.
    W październiku, w miesiącu szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej o włączenie się w prowadzenie tych nabożeństw będziemy prosili wszystkie wspólnoty spotykające się w naszej Parafii. Szczegółowy plan będzie przekazany zelatorom.
  7. Składamy serdeczne podziękowania P. Łucji Grzeszek, zelatorce I Rodzinnej Róży Różańcowej p.w. św. Gabriela Archanioła za długoletnią posługę, modlitwę, zaangażowanie jako zelatorki na rzecz swojej Róży Różańcowej i dla całej Parafii.
    O pełnienie posługi zelatorki I Rodzinnej Róży Różańcowej prosimy P. Krystynę Raczyńską.
  8. Wszystkie osoby, które dopisały się do Kół oraz Róż Różańcowych, a nie mają jeszcze legitymacji proszone są o kontakt ze swoim zelatorem lub ks. Proboszczem.
  9. W dniach 7-9 października 2022 roku w Loretto odbędą się Rekolekcje Maryjne dla zelatorów i członków Rodzinnych Róż Różańcowych i Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej.
    Hasło rekolekcji: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.
    Rekolekcje 3-dniowe obejmują pobyt z całodziennym wyżywieniem i noclegiem w domu rekolekcyjnym u Sióstr Loretanek.
    Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Dariusz Krajewski, moderator Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej. /Można przyjechać również na pobyt jednodniowy/.
    Więcej informacji tutaj.