24 kwi 2022

Kół Żywego Różańca
Rodzinnych Róż Różańcowych
i Apostolatu Margaretka

1. Intencja papieska Apostolstwa Modlitwy — maj 2022:

O wiarę dla młodych.
    Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

2. Przypominamy o zmianach tajemnic od niedzieli 1 maja.
    Osoby, które odmawiają pierwsze tajemnice Radosne w danym miesiącu odmawiają również modlitwy wstępne (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś MarioChwała Ojcu).
  3. Prosimy zelatorów o przypomnienie wszystkim członkom swojej Róży jaką tajemnicę w tym miesiącu powinni rozważać, pamiętajmy zwłaszcza o osobie, która rozważa I Tajemnicę Radosną, aby odmawiała codziennie modlitwy wstępne.
  4. W sprawach związanych z prenumeratą czasopisma „Różaniec” prosimy o kontakt w zakrystii.
  5. W kwietniu dyżur przed popiersiem Św. Jana Pawła II pełniło III Koło Żywego Różańca p.w. Św. Maksymiliana M. Kolbe
    Dziękujemy za dbanie o czystość, za troskę o kwiaty i wymianę zniczy.
    W maju prosimy o opiekę IV Koło Żywego Różańca p.w. Św. Stanisława Kostki.
  6. W kwietniu modlitwy różańcowe, które odmawiane są w każdą środę miesiąca, I Piątek miesiąca, I Sobotę miesiąca oraz III Piątek miesiąca prowadziło IV Koło Żywego Różańca p.w. Św. Stanisława Kostki.
    Dziękujemy wszystkim prowadzącym modlitwy.
    W maju prosimy o odmawianie tych modlitw III Koło Żywego Różańca, p.w. Św. Maksymiliana M. Kolbe.
    Dziękujemy wszystkim grupom różańcowym za udział i zaangażowanie się w prowadzenie codziennych, wieczornych rozważań i modlitw różańcowych w intencji o pokój na świecie i o nawrócenie Rosji.
  7. Wspólnoty Różańcowe i wszystkie osoby modlące się na różańcu zapraszamy na X Pielgrzymkę Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Siennicy organizowaną w sobotę 30 kwietnia.
    Wyjazd autokarem osób z naszej Parafii będzie o godz. 7:30 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. godz. 16:00. Koszt uczestnictwa wyn. 30 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii do środy.
    Więcej informacji tutaj.
  8. Wszystkie osoby, które dopisały się do Kół oraz Róż Różańcowych, a nie mają jeszcze legitymacji proszone są o kontakt ze swoim zelatorem lub ks. Proboszczem.