16 cze 2024

XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Ks. Jan Podczaski, odprawi Mszę św. o godz. 11:30 i udzieli wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.
    Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Jana i wszystkich tegorocznych neoprezbiterów.
  2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach czerwcowych o Najśw. Sercu Pana Jezusa, które w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:30, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  3. Spotkanie Biblijne /ostatnie przed wakacjami/ będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  4. Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie w środę od godz. 17:30.
  5. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
    Intencje na Mszę św. zbiorową o godz. 18:00 prosimy składać do skarbony przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego.
  6. W sobotę członkowie Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszają na nabożeństwo o godz. 6:00 rano.
  7. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na utrzymanie Parafii Św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce, w której posługują Misjonarze z naszej diecezji.
  8. W środę zostało opublikowane stanowisko Episkopatu Polski w sprawie zmian w organizacji lekcji religii w szkołach podejmowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
    Pełny tekst komunikatu można znaleźć tutaj
  9. W piątek powrócili uczestnicy Pielgrzymki na Maltę zorganizowanej przez Biuro Pielgrzymkowe Ad Astra.

Dziękujemy wszystkim Pielgrzymom za modlitwę, trud pielgrzymi, wspaniałą atmosferę oraz złożoną ofiarę.
    Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie w niedzielę 30 czerwca o godz. 18:00.
    Galeria zdjęć tutaj
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na VIII Rodzinny Piknik Caritas organizowany przez nasz Zespół Caritas.

W programie Pikniku będzie zabawa fantowa, kiermasze ciast i przysmaków oraz liczne atrakcje dla dzieci, między innymi dmuchany plac zabaw i przejażdżka na kucyku.
    Piknik będzie odbywał się od godz. 9:00 do 15:00 na terenie kościelnym.
    W dalszym ciągu zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu ciast i innych wypieków na Piknik, które prosimy przynosić na plebanię w sobotę wieczorem lub w niedzielę rano.
    Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy. Dochód z Pikniku jest w całości przeznaczony na pomoc dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej z naszej Parafii.