02 cze 2024

IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  2. Wczoraj podczas Mszy Św. o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjęło święcenia prezbiteratu z rąk Biskupa Romualda Kamińskiego.
    Wśród nowo wyświęconych kapłanów jest Ks. Jan Podczaski, który w 2022 roku odbywał w naszej Parafii praktyki duszpasterskie.

Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich neoprezbiterów.
  3. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 w sali na plebanii.
  4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
    W czwartek, po Mszy św. wieczornej zachęcamy do udziału w Nieszporach połączonych z procesją Eucharystyczną i błogosławieństwem wianków.
  5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa obchodzona w Kościele jako Dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
  6. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
  7. W piątek z naszej Parafii wyruszy Pielgrzymka na Maltę – WYSPĘ ŚW. PAWŁA

organizowana przez Biuro Pielgrzymkowe AD ASTRA.
    Zbiórka osób wyjeżdżających na lotnisko autokarem będzie o godz. 11:30 na parkingu przed kościołem. Osoby, które planują dotrzeć do Modlina własnym środkiem transportu prosimy, by poinformowały o tym organizatorów.
    Zbiórka na lotnisku w Modlinie jest o godz. 13:15. Powrót planowany jest w piątek 14 czerwca o godz. 22:30 z lotniska w Modlinie.
    Na Malcie będzie możliwość głosowania w polskim konsulacie – potrzebne jest zaświadczenie pobrane we właściwym urzędzie w miejscu zamieszkania.
    Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Pielgrzymów.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do Kawiarenki przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30.
  9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  10. Dzisiaj obchodzony jest XVII Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
  11. Z radością informujemy, że we wtorek o godz. 11:00 w Auli Kurialnej odbędzie się wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Diecezjalnego „MÓJ NAUCZYCIEL WIARY”.

Z naszej Parafii nagrody otrzymają uczennice p. Doroty Gurtat:
    — za zajęcie II miejsca Julia Zielińska z kl. VI B
     wyróżnienia: Joanna Jaszczołt, Natalia Rybałtowska i Julia Błaszczyk z kl. VI C.
    Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!
  12. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Wołominie „MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY” pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny”.

Marsz rozpocznie się Mszą św. o godz. 13:00 w parafiach Św. Józefa Robotnika i MB Królowej Polski.
    Więcej informacji tutaj.
  13. W niedzielę 23 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii
    VIII Rodzinny Piknik Caritas.

Uprzejmie prosimy Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie atrakcyjnych i nowych przedmiotów na zabawę fantową, a także przygotowanie ciast i innych domowych wypieków na Piknik.
  14. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich

zaprasza całe rodziny i osoby samotne na rekolekcje letnie:
    - do Małego Cichego k/Zakopanego w terminie od 28 czerwca do 06 lipca oraz
    do Jastarni nad morzem od 13 do 20 lipca.
    Więcej informacji: tutaj
    lub tel. 609 106 227.
  15. Komenda Powiatowa Policji w Wołominie informuje,

że w ostatnim czasie wpływają kolejne zgłoszenia wyłudzania pieniędzy od osób starszych - przez rozmowy telefoniczne. Metody działania oszustów są coraz bardziej podstępne i skuteczne.
    Szczegółowe informacje tutaj.