26 maj 2024

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.

2. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w sobotę.

Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  3. W tym tygodniu przypadają rocznice święceń kapłańskich:
    we wtorek Ks. Piotra — 36. rocznica i Ks. Mirosława — 41. rocznica
    oraz w czwartek Ks. Daniela - 9. rocznica.
    Z tej okazji zapraszamy w poniedziałek o godz. 11:00 wszystkich Parafian na Mszę św. koncelebrowaną z udziałem księży, którzy przyjęli święcenia razem z Proboszczem 28 maja 1988 roku w Katedrze Warszawskiej z rąk Kard. Józefa Glempa.
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. połączona z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy będzie o g. 11:30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Nabożeństwo majowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
  5. Zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w Procesji Bożego Ciała.
    Prosimy o przybycie o godz. 11:15:
    - panów do chorągwi,
    - panie do feretronów,
    - młodzież do sztandarów /szczególna prośba do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania/,
    - dzieci do trzymania szarf przy chorągwiach,
    - dzieci pierwszokomunijne,
    - dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii
    - dziewczynki do sypania kwiatków przed Najświętszym Sakramentem.
    Zwracamy się też z prośbą do panów z kościelnej służby TUTUS TUUS o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji.
    Niech udział w procesji będzie żywym świadectwem naszej wiary.
  6. Dziewczynki sypiące kwiatki podczas procesji zapraszamy na próbę we wtorek o godz. 17:15.
  7. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
  8. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
    Z racji Oktawy Bożego Ciała w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W sobotę podczas Mszy Św. o godz. 10.00, w Katedrze Warszawsko-Praskiej, pięciu diakonów naszego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia prezbiteratu.
    Do święceń przystąpi Dk. Jan Podczaski, który we wrześniu 2022 roku odbywał w naszej Parafii praktyki duszpasterskie.
    Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich kandydatów.
  10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP w I Sobotę miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
  11. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej.
  12. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  13. W niedzielę 23 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje na terenie naszej Parafii
    VIII Rodzinny Piknik Caritas.

Uprzejmie prosimy Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie atrakcyjnych i nowych przedmiotów na zabawę fantową, a także przygotowanie ciast i innych domowych wypieków na Piknik.
  14. Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich

zaprasza całe rodziny i osoby samotne na rekolekcje letnie:
    - do Małego Cichego k/Zakopanego w terminie od 28 czerwca do 06 lipca oraz
    do Jastarni nad morzem od 13 do 20 lipca.
    Więcej informacji: tutaj
    lub tel. 609 106 227.