12 maj 2024

Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Ks. Przemysława Maciosa, proboszcza z Wiązowny, który przybliży nam postać Bł. Hanny Chrzanowskiej.
    Po Mszach św. Ks. Przemysław prowadzi zbiórkę ofiar na budowę nowego Domu Formacyjnego Bł. Hanny.
  3. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  4. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15; a w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  5. Dzisiaj w naszej Diecezji rozpoczyna się peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów.
    Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkie parafie do modlitwy o świętość naszych rodzin oraz o nowe powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego.

Nasza Parafia wraz z dekanatem kobyłkowskim będzie uczestniczyć w modlitwie przy Relikwiach w Parafii MB Częstochowskiej w Zielonce.
    W środę o godz. 17:30 będzie powitanie Relikwii, natomiast czuwanie przy Relikwiach naszej Parafii będzie w czwartek w godz. 8:00 - 10:00.
    Program Nawiedzenia Relikwii w Zielonce tutaj.
    Zachęcamy wszystkie wspólnoty do włączenia się w modlitwę.
  6. Wczoraj powrócili uczestnicy Pielgrzymki do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu zorganizowanej przez Zespół CARITAS naszej Parafii.
    Składamy serdeczne podziękowania organizatorom i pątnikom za modlitwę, trud pielgrzymi i wspaniałą atmosferę podczas wspólnego pielgrzymowania.
    Msza św. w intencji uczestników Pielgrzymki będzie sprawowana w Boże Ciało 30 maja o godz. 11:30. Za złożoną ofiarę składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. Jutro obchodzimy wspomnienie Objawień Fatimskich. Wieczorem zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 21:00 połączone z procesją z Cudowną Figurą MB Fatimskiej.
    Prosimy o przyniesienie świec na procesję.
  8. W sobotę podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 10.00 w Konkatedrze na Kamionku, czterech alumnów V roku naszego Seminarium Duchownego przyjmie Święcenia Diakonatu.
    Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do święceń.
    Więcej informacji tutaj.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii.
    Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
  10. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.:

Grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00
    - Grupa II podczas Mszy św. o godz. 12:00.

Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 13:30 i 18:00
  11. Próby przed uroczystością:
    – Grupa I kl. III B i C w poniedziałek o godz. 18:35;
    – Grupa II kl. III A i D we wtorek o godz. 18:35.
    I Spowiedź będzie w sobotę
    - Grupa I o godz. 10:00
    - Grupa II o godz. 11:00.
    Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  12. Dzisiaj zapraszamy do KAWIARENKI PRZY KOŚCIELE po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30.
    Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.