10 mar 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne i będą trwały do środy. Nauki rekolekcyjne prowadzi ks. Stanisław Witkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie.
    Rekolekcje szkolne poprowadzi Ks. Daniel Filipowicz.
    Program Rekolekcji tutaj.

Spowiedź: w poniedziałek i wtorek - rano od godz. 8:30 i popołudniu od godz. 17:30.
    Podczas Rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna.
  2. Msza św. w intencji niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – w tygodniu codziennie o godz. 15:00 połączona z adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 16:00 i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o modlitwę i post w intencji Ojczyzny tutaj.
    DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40.
  4. W środę przypada XI Rocznica wyboru Papieża Franciszka.
    Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Następcy Św. Piotra.
  5. Spotkanie Zespołu CARITAS będzie w piątek po Drodze Krzyżowej.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15.
    Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  7. Członków Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci oraz wszystkich Parafian zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
  8. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze CARITAS prowadzili zbiórkę żywności w sklepach LIDL i BIEDRONKA w ramach ogólnopolskiej akcji „TAK, POMAGAM”.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w akcji.
  9. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest prowadzona zbiórka CARITAS artykułów spożywczych i środków czystości. Za okazaną pomoc i serce z góry dziękujemy.
  10. W związku z sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski prosi wszystkich o wspólną modlitwę nowennową w ważnych dla naszego kraju intencjach: Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

Nowenna będzie od 16 do 24 marca, w łączności z Sanktuarium MB na Jasnej Górze w godzinie Apelu Jasnogórskiego lub indywidualnie o dowolnej porze.
    Więcej informacji tutaj.