18 lut 2024

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj w naszej Parafii gości Ks. Ryszard Halwa, pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia,

redaktor naczelny pisma „Moja Rodzina” i portalu internetowego prawy.pl.
    Ks. Ryszard głosi Słowo Boże oraz prowadzi kwestę na rzecz fundacji.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    - DROGA KRZYŻOWA - w piątki: dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    - GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
    - KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00 połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu do godz. 16:00 i Litanią do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.
  3. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się 10 marca /w IV Niedzielę Wielkiego Postu/ i będą trwały do środy 13 marca.
    Nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Stanisław Witkowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, biblista, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
  4. Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  6. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  7. Dzisiaj można nabyć w zakrystii zdrapki wielkopostne - plansze z przygotowanymi zadaniami i ćwiczeniami wielkopostnymi. Ich celem jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu.
    Cena 1 egz. wynosi 6 zł.
  8. Przy wyjściu z kościoła Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego.
    Są także do nabycia Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  9. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na dzieła misyjne „Ad Gentes”.
  10. 33-DNIOWE REKOLEKCJE «DO JEZUSA PRZEZ MARYJĘ» według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort

w naszej Parafii rozpoczną w czwartek 29 lutego i będą trwały do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, która w tym roku została wyjątkowo przeniesiona na 8 kwietnia.
    Do udziału zapraszamy Niewolników Miłości Maryi pragnących odnowić złożone już zawierzenie oraz osoby, które chcą po raz pierwszy dokonać zawierzenia Jezusowi przez ręce Maryi.
    Program rekolekcji tutaj.