11 lut 2024

VI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Lourdes obchodzone z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Chorego.
    Sakrament Namaszczenia Chorych będzie udzielany podczas Mszy św. o godz. 16:00.
  2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych i wszystkich chorych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  3. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na potrzeby chorych objętych opieką CARITAS diecezji Warszawsko-Praskiej.
  4. Spotkanie dla Bierzmowanych będzie we wtorek o godz. 18:30 w kościele.
  5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
    W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30.
    Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych.
    W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  6. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
    W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    • DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
    • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15.
  8. W Środę Popielcową i w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można nabyć w zakrystii zdrapki wielkopostne - plansze z przygotowanymi zadaniami i ćwiczeniami wielkopostnymi. Ich celem jest zachęta do aktywnego i świadomego przeżywania Wielkiego Postu. Mogą też pomóc jak wprowadzać pokój i błogosławieństwo w życie dotknięte kryzysem, lękiem i niepewnością.
    Cena 1 egz. wynosi 6 zł.
  9. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15.
    Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  10. W sobotę zapraszamy członków Apostolatu i wszystkich Parafian na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00.
  11. Spotkanie formacyjne dla Bielanek odbędzie się w sobotę w godz. 11:30–12:30 w salce na plebanii.
    Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki.
  12. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej Parafii Ks. Ryszard Halwa, pallotyn z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia, redaktor naczelny pisma „Moja Rodzina” i portalu internetowego prawy.pl.
    Ks. Ryszard będzie mówił „O świętości Życia” oraz prowadził kwestę na rzecz fundacji.
  13. Proboszcz Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli kwestę na rzecz budującego się kościoła.

Zostało zebrane 5135 zł.
  14. Dzisiaj w kościele Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Maciołkach odbędzie się koncert „ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ!”

w wykonaniu Zespołu Wokalno – Aktorskiego „SONANTO” pod honorowym patronatem Konrada Kostrzewy - Przewodniczącego Rady Miasta Kobyłka.
    Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Wstęp wolny.
  15. Parafia MB Królowej Polski w Wołominie /ul. Kurkowa 35/ zaprasza w piątek i sobotę na Nabożeństwo 24 GODZINY MĘKI PAŃSKIEJ.

Czuwanie rozpocznie się Mszą św. w piątek o godz. 18:00.
    Podczas czuwania będzie możliwość spowiedzi w piątek od godz. 19:00 do 22:00.