28 sty 2024

IV Niedziela Zwykła

1. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych we czwartek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Dzisiaj gościmy Ks. Mariusza Morkę, wikariusza budującej się Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie. Ks. Mariusz głosi Słowo Boże i wraz z Parafianami prowadzi po Mszy św. kwestę na rzecz budowy nowego kościoła.
  3. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary. W tym tygodniu zakończymy tegoroczną wizytę kolędową.
    Program Kolędy na ostatni tydzień:
    • 29.01 - poniedz.    od g. 15:00
      ul. 3 Maja 31 do końca; Królewska;
    • 30.01 - wtorek    od g. 15:00
      ul. Sienkiewicza
    • 31.01 - środa    od g. 15:00
      ul. Narutowicza;
    Pełny plan Kolędy tutaj.
    Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna:
    od poniedz. do środy w godz. 8:30 - 9:30
    w czwartek i piątek w godz. 17:00 - 17:45.
  4. Chór Sentito z Wołomina i nasz Chór Parafialny zapraszają na wspólny Koncert Kolęd

dzisiaj o godz. 17:00 w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie na zakończenie warsztatów chóralnych trwających od soboty.
  5. W środę zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19:00 na plebanii.
  6. W I Czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu będzie od godz. 17:15.
    Członkowie Apostolatu Margaretka zapraszają o godz. 17:30 na Różaniec w intencji kapłanów.
  7. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego popularnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o g. 7:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia przyniesionych do świątyni gromnic.
    Święto obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za osoby, które składając śluby zakonne swoje życie całkowicie oddały Bogu.
    Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  8. Odwiedziny Chorych z posługą sakramentalną będą w piątek od godz. 9:00.
    Prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub telefonicznie osób, które pragną skorzystać z posługi.
  9. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach 5-ciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. o godz. 7:00.
  10. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  11. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę na Maltę, która wyruszy w terminie 7 – 14 czerwca zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o godz. 19:00 w kościele.
    Potrzebny będzie nr PESEL do podpisania umowy z Biurem Pielgrzymkowym.
    Więcej informacji tutaj.
  12. Program spotkań dla dzieci na II półrocze

w ramach przygotowania do I Komunii św. tutaj
    .
  13. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery).

Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przed kościołem do ustawionego kontenera od czwartku do piątku do godz. 14:30.
    Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy,

którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata oraz rodaków, którzy pozostali na Wschodzie (Ukrainie, Białorusi).
    Rodzaje pobieranego sprzętu tutaj.