21 sty 2024

III Niedziela Zwykła

1. Dziś po raz piąty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim Aperuit illis
  2. Dzisiejsza Msza św. o godz. 18:00 będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  3. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.
    Program Kolędy na najbliższy tydzień:
    • 22.01 - poniedz.    od g. 15:00
      ul. Reymonta; Tuwima; Staffa;
    • 23.01 - wtorek    od g. 15:00
      ul. Długa; Staszica;
    • 24.01 - środa    od g. 15:00
      ul. Krasickiego;
    • 25.01 - czwartek    od g. 15:00
      ul. Okrzei; Żeromskiego;
    • 26.01 - piątek    od g. 15:00
      ul. 3 Maja 1-30; Żytnia; os. Rozwadowskiego 5;
    • 27.01 - sobota    od g. 10:00
      ul. Rozwadowskiego
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.
    Pełny plan Kolędy tutaj.
  4. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym jest czynna: od poniedziałku do piątku w godz. od 8:30 do 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00.
  5. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    Program Nabożeństw Ekumenicznych odprawianych w Warszawie tutaj.
    Zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie..
  6. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Mariusza Morkę, wikariusza budującej się Parafii MB Pompejańskiej w Warszawie. Ks. Mariusz będzie głosił Słowo Boże i prowadził kwestę na rzecz budowy nowego kościoła.
  8. W ubiegły piątek Zespół CARITAS zorganizował akcję przekazania paczek z artykułami spożywczymi dla naszych seniorów i osób potrzebujących. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom, które włączyły się w tę akcję.
  9. Chór SENTITO z Wołomina i nasz Chór Parafialny zapraszają na Warsztaty Muzyki Chóralnej organizowane pod patronatem Burmistrz Wołomina,

które odbędą się w sobotę i niedzielę /27-28 stycznia/
    w Sali Kardynała ul. Piłsudskiego 44 w Wołominie.
    W programie: warsztaty chóralne dla młodzieży i dorosłych, ćwiczenia emisji głosu oraz wspólny Koncert Kolęd w niedzielę o godz. 17:00 w kościele św. Józefa Robotnika w Wołominie.
    Zapisy: tel. 535449393.
    Zachęcamy do udziału.
    Więcej informacji tutaj.
  10. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę na Maltę organizowaną w terminie 7 – 14 czerwca.

za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA.
    Koszt Pielgrzymki wyn. 2100 PLN + 820 EUR.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii do 21 stycznia.
    Program Pielgrzymki i więcej informacji tutaj.