24 gru 2023

IV Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj wieczorem obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia. Ze względu na Wieczerzę Wigilijną Msza św. wieczorna jest odwołana.
  2. Dzisiaj o północy wszystkich Parafian i gości zapraszamy na Pasterkę – uroczystą Mszę św. sprawowaną w Noc Narodzenia Pańskiego.
  3. W Dzień Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 08:00, 10:00, 11.30 i 13:00.
    Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
  4. W II Dzień Świąt Msze św. będą według porządku niedzielnego.
    Ofiary składane na tacę w II Dzień Świąt są przeznaczone na Fundusz budowy świątyń w naszej Diecezji.
  5. W II Dzień Świąt po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Koncert Kolęd z różnych zakątków świata z akompaniamentem gusli - średniowiecznego instrumentu strunowego pochodzącego z Europy Wschodniej. Wykonawcami będą muzycy z Białorusi: Aleś Czumakow i Tatiana Jaczna.
  6. W sobotę o godz. 15:00 Zespół Caritas zaprasza na Mszę św. sprawowaną w intencji dzieci, rodziców, wolontariuszy oraz wszystkich darczyńców uczestniczących w akcji świątecznej "Gwiazdka Królewicza".
    Po Mszy św. będzie Spotkanie Gwiazdkowe połączone z dzieleniem się opłatkiem, podczas którego zostaną wręczone prezenty świąteczne dzieciom.
    Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy okazali serce dzieciom i włączyli się do akcji.
  7. W przyszłą niedzielę, w Święto Świętej Rodziny o godz. 13:00 będzie Msza św. zbiorowa sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą swój Jubileusz.
    Podczas Mszy św. Jubilaci odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie i otrzymają uroczyste błogosławieństwo.
  8. Członków Wspólnot Różańcowych zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 na spotkanie połączone z dzieleniem się opłatkiem.
  9. Msza św. dziękczynna i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
    Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
  10. Duszpasterską Wizytę Kolędową w naszej Parafii rozpoczniemy po Nowym Roku we wtorek 2 stycznia. W pierwszym dniu Kolędy odwiedzimy mieszkańców domów i bloków przy ul. Ręczajskiej.
    Pełny plan Kolędy tutaj.
  11. W ubiegłym tygodniu przed Świętami wolontariusze Zespołu Caritas przygotowali paczki świąteczne dla osób starszych. Produkty pochodziły ze zbiórki „TAK. POMAGAM” oraz darów przekazanych przez Parafian.
    Dziękujemy ministrantom za ofiarną pomoc i współpracę.
    Szczególne podziękowania składamy Państwu Żebrowskim za przekazanie świątecznych wędlin.
  12. Z naszej Parafii organizowana jest Pielgrzymka na Maltę za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA, w terminie od 7 do 14 czerwca 2024. Koszt Pielgrzymki wyn. 2100 PLN + 820 EUR.
    Zapisy prowadzone są w zakrystii do 21 stycznia.
    Program Pielgrzymki i więcej informacji tutaj.