10 gru 2023

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które prowadzi Ks. Krzysztof Mętlewicz z UKSW w Warszawie.
    Nauki rekolekcyjne są głoszone w niedzielę podczas wszystkich Mszy św.
  2. Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek:
    - nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30
    - nauki dla dzieci: godz. 7:00 podczas Rorat
    Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17:30
  3. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00.
    Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki.
  4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  5. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00.
  6. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15.
    Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie „Jezusa Miłosiernego”.
  7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. W imieniu członków Apostolstwa zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  8. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  9. W ubiegły piątek i sobotę wolontariusze CARITAS uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK. POMAGAM!” prowadzonej w sklepach LIDL i BIEDRONKA.
    Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ofiarność i poświęcenie oraz młodzieży za pomoc i wspaniałą współpracę.
  10. Można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
    Ofiary prosimy składać do skarbony przy Figurze św. Antoniego.
  11. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy jest wystawiony kosz CARITAS na produkty żywnościowe i inne artykuły przeznaczone na świąteczne paczki dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
  12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w sobotę do Seminarium Duchownego w Tarchominie na sztukę teatralną.

Zbiórka wyjeżdżających o godz. 17:15 przed kościołem.
    Koszt wyn. 20 zł. Zapisy prowadzone są w zakrystii.
    Więcej informacji tutaj.
  13. W zakrystii są dostępne zdrapki adwentowe, w których ukryte są zadania dla rodzin na każdy dzień adwentu.
  14. Dzisiaj młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza sianko na stół wigilijny i stroiki świąteczne.
  15. Zachęcamy do udziału w akcji „WIRTUALNA CHOINKA” organizowanej przez Ruch Światło Życie naszej diecezji.

W ramach akcji można zrobić prezent potrzebującym osobom w różnym wieku i ciężkiej sytuacji życiowej oraz wesprzeć zbiórkę na opał dla tych, którzy zmagają się z zimą.
    Szczegóły akcji tutaj.
  16. Osoby, które chciałyby przekazać choinkę do dekoracji kościoła prosimy o kontakt w zakrystii.
  17. Dzisiaj w naszej Parafii gości Ukraiński Zespół Muzyczny TaRuta z Tarnopola, który prowadzi kwestę po wszystkich Mszach św. na pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnopolu.