29 paź 2023

XXX Niedziela Zwykła

1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz.13:00.
    Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w środę.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  2. Jutro przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. Dziękując za otrzymane łaski podczas Mszy św. o godz. 18:00 zaśpiewamy uroczyste Ciebie Boga wysławiamy.
  3. Do wtorku zapraszamy na nabożeństwa październikowe, w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35. Dzieci przychodzą na Różaniec razem z dorosłymi.
  4. W środę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00.
    Msza św. na Starym Cmentarzu będzie o godz. 11:30.
    Zachęcamy do udziału we Mszy św. na Nowym Cmentarzu w Kobyłce o godz. 14:30.
    Po Mszy św. na Cmentarzu będzie procesja połączona z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.
  5. W czwartek przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
    Nabożeństwo z procesją za zmarłych polecanych w wypominkach będzie o g. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
  6. W Dzień Zaduszny można zyskać specjalny odpust zupełny ofiarowany w intencji zmarłych w czyśćcu cierpiących. W tym celu należy nawiedzić cmentarz, kościół lub kaplicę i odmówić tam Ojcze nasz, Wyznanie wiary, modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz w stanie łaski uświęcającej przyjąć Komunię świętą.
  7. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych, jaki można uzyskać w dniach od 1–8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
  8. W I Czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 17:30 na Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka.
  9. W Pierwszy Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży będzie od godz. 17:30.
  10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej o godz. 7:00.
  11. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  12. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 odbędzie się Koncert Kameralny WIECZÓR Z MOZARTEM organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce.

Usłyszymy sonaty skrzypcowe W. A. Mozarta w wykonaniu Aleksandry Bryła - skrzypce i Moniki Woźniak - fortepian historyczny.
    Wstęp wolny. Zapraszamy!
  13. Dzisiaj i w dniu 1 listopada młodzież oazowa rozprowadza znicze przed kościołem.
    Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wyjazdy formacyjne młodzieży.
  14. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  15. Radio WARSZAWA, serdecznie zaprasza uczniów (14+), nauczycieli i rodziców do udziału w konferencji
    "DZIECI I MŁODZIEŻ W CYFROWYM ŚWIECIE. ZAGROŻENIA. PREWENCJA. POMOC".

Konferencja odbędzie się we wtorek 7 listopada w godz. 13:30-15:30 (część przeznaczona dla młodzieży i nauczycieli) oraz w godz. 17:00-19:00 (część przeznaczona dla nauczycieli i rodziców). Miejsce konferencji: Akademik Praski, ul. Floriańska 3a w Warszawie. Wstęp wolny.
    Wymagane są zapisy, na stronie Radia WARSZAWA

Zapisy na konferencję tutaj.