22 paź 2023

XXIX Niedziela Zwykła

1. Apel papieża Franciszka o podjęcie w piątek modlitwy i postu w intencji pokoju

2. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień misyjny w Kościele.

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Dzieła Misyjne Kościoła.
  3. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Pawła II Papieża. Po Mszy św. o godz. 13:00 będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo relikwiami Świętego.
    W ubiegłą niedzielę podczas XXIII Dnia Papieskiego dzięki prowadzonej zbiórce zostało zebrane 4241 zł na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary.
    Szczególne podziękowania składamy młodym wolontariuszom i młodzieży z Ruchu Światło Życie za prowadzenie kwesty.
  4. Nabożeństwa październikowe są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
    Dzieci przychodzą na Różaniec w poniedziałki i wtorki razem z dorosłymi.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania /Rok I i II/ będzie w poniedziałek po nabożeństwie różańcowym.
  6. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.13:00.
  7. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 zapraszamy do kawiarenki przy kościele.
  8. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać znicze przed kościołem. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy formacyjne młodzieży.
  9. Parafialny Zespół CARITAS dziękuje ministrantom za współpracę przy roznoszeniu paczek dla osób starszych w ubiegły piątek. Dziękujemy też wszystkim wolontariuszom za poprowadzenie piątkowej akcji charytatywnej.
  10. Ze względu na słabą frekwencję w tym roku Schola dziecięco – młodzieżowa zawiesza działalność. Składamy serdeczne podziękowania p. Agnieszce Komosińskiej za wieloletni trud prowadzenia Zespołu oraz osobom wspomagającym p. Ewelinie Lebuda i p. Monice Matak.
  11. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
  12. Radio WARSZAWA, serdecznie zaprasza uczniów (14+), nauczycieli i rodziców do udziału w konferencji
    "DZIECI I MŁODZIEŻ W CYFROWYM ŚWIECIE. ZAGROŻENIA. PREWENCJA. POMOC".

Konferencja odbędzie się we wtorek 7 listopada w godz. 13:30-15:30 (część przeznaczona dla młodzieży i nauczycieli) oraz w godz. 17:00-19:00 (część przeznaczona dla nauczycieli i rodziców). Miejsce konferencji: Akademik Praski, ul. Floriańska 3a w Warszawie. Wstęp wolny.
    Wymagane są zapisy, na stronie Radia WARSZAWA

Zapisy na konferencję tutaj.