15 paź 2023

XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem:
    JAN PAWEŁ II - CYWILIZACJA ŻYCIA.”

Po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającej uzdolnioną młodzież znajdującą się w trudnej sytuacji materialnej.
    List Episkopatu Polski zapowiadający XXIII Dzień Papieski tutaj.
  2. Dzisiejsza Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  3. Nabożeństwa październikowe są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18:35.
    Dzieci przychodzą na Różaniec w poniedziałki i wtorki razem z dorosłymi.
  4. W środę po nabożeństwie październikowym zapraszamy na Spotkanie Biblijne, które prowadzi p. Dorota Gurtat.
  5. Spotkanie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po Różańcu. Zapraszamy osoby, które chciałyby zaangażować się w działalność charytatywną w naszej Parafii.
  6. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w piątek o godz. 17:15. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie „JEZU UFAM TOBIE”.
  7. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00. W imieniu członków Apostolstwa zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  8. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  9. Zachęcamy muzycznie uzdolnione dzieci i młodzież do włączenia się w działalność Scholi, która ze względu na słabą frekwencję w tym roku może zawiesić działalność.
    Próba Scholi będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
  10. Dzieci zapraszamy na spotkania OAZY Dzieci Bożych w soboty o godz. 10:00.
  11. W przyszłą niedzielę będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny.
    Ofiary składane w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby Dzieł Misyjnych prowadzonych przez Kościół.
  12. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
    • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej oraz w niedziele listopada o godz. 9:30;
    • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30; w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
    • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.