03 wrz 2023

XXII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w naszej Parafii gości o. Arsene Tionang Ngande ze Zgromadzenia Ducha Św. z Kamerunu.

O. Arsene głosi Słowo Boże oraz zbiera ofiary na potrzeby ośrodka dla dzieci i młodzieży w Kamerunie.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się w Markowej na Podkarpaciu uroczystość beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci.

List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski tutaj.
    Od piątku trwa Nowenna przed uroczystością. W ramach Nowenny zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę przygotowującą nas do przeżycia uroczystości dzisiaj o godz. 17:15 i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  4. Dzieci i młodzież oraz nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny w poniedziałek o godz. 8:00.
  5. Spotkanie ministrantów, lektorów i kandydatów będzie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy także rodziców ministrantów.
  6. W czwartek Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Męskiej Scholi Gregoriańskiej.
    Różaniec w intencji kapłanów prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka będzie wyjątkowo po Mszy św. wieczornej.
  7. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu połączoną z litanią do Ducha Św.
  8. Wolontariuszy Zespołu CARITAS oraz osoby zainteresowane włączeniem się w działalność charytatywną Parafii zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00.
  9. Ruch Światło-Życie rozpoczyna nowy rok formacyjny. Młodzież zapraszamy na spotkania oazowe w każdy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 do sali na plebanii.
  10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  11. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11:30.
  12. Od przyszłej niedzieli będą dostępne dla dzieci pamiątki niedzielnych Mszy św. oraz ZIARNO z zadaniem do wykonania dla dzieci.
  13. Od przyszłej niedzieli wznawia działalność kawiarenka przy kościele po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
  14. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.