30 lip 2023

XVII Niedziela Zwykła

1. Wczoraj powrócili uczestnicy Pielgrzymki do Wilna zorganizowanej za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom, Ks. Stanisławowi Wójtowiczowi ze Zgromadzenia Księży Pallotynów za bogaty program pielgrzymki, dobrą organizację i troskę o Pielgrzymów oraz wszystkim Pątnikom za modlitwę, trud pielgrzymi i wspaniałą atmosferę podczas wspólnego pielgrzymowania.
    Podczas pobytu w Wilnie została złożona prośba do Arcybiskupa Metropolity Wileńskiego o Relikwie Św. Kazimierza Królewicza dla naszej Parafii poparta Mszą św. sprawowaną w Katedrze Wileńskiej przy grobie naszego Patrona i gorliwą modlitwą wszystkich Pątników.
    Msza św. w intencji uczestników Pielgrzymki będzie sprawowana w niedziele: 6 sierpnia o godz. 18:00 oraz 13 sierpnia o godz. 11:30. Za złożoną ofiarę składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Wszystkich członków Wspólnot Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych we wtorek.
  3. We wtorek przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podczas Mszy św. o godz. 7:00 będziemy modlić się za Bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
  4. W czasie wakacji Msze św. niedzielne w naszym kościele są sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
  5. W I Czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17:15 oraz różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów prowadzony przez Apostolat MARGARETKA.
  6. W Pierwszy Piątek miesiąca będziemy odwiedzali chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00. Spowiedź będzie od 17:30.
  7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny po Mszy św. o godz. 7:00.
  8. W przyszłą niedzielę, przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  9. We wtorek rozpoczynają się 37. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie

odbywające się pod hasłem: "Maryja wstała i poszła z pośpiechem", które zakończą się w przyszłą niedzielę.
    Od 26 lipca do jutra trwają Dni w Diecezjach, podczas których młodzież z całego świata jest przyjmowana w parafiach i domach rodzin portugalskich. Więcej informacji tutaj.
    Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.