25 cze 2023

XII Niedziela Zwykła

1. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych w sobotę.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj,
  2. Nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa są sprawowane w niedzielę o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
    Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.
    Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
    Można także uzyskać odpust zupełny udzielany wiernym, którzy posługują się przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa /krzyż, różaniec, medalik lub szkaplerz/ jeśli w tym dniu do swoich modlitw dodadzą Wyznanie wiary.
  4. Wolontariuszy Zespołu CARITAS zapraszamy na spotkanie w piątek po nabożeństwie czerwcowym.
  5. W ubiegły piątek wolontariusze Zespołu CARITAS przekazali paczki żywnościowe dla osób potrzebujących. Artykuły spożywcze otrzymaliśmy z sieci sklepów BIEDRONKA.
    Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję składamy serdeczne podziękowania.
  6. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny po Mszy św. porannej.
  7. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą sprawowane według porządku wakacyjnego. Msza św. o godz. 13:00 w miesiącach wakacyjnych jest odwołana.
  8. W przyszłą niedzielę, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11:30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  9. Wczoraj ministranci i lektorzy uczestniczyli w spływie kajakowym na Bugu.
    Składamy podziękowania ks. Danielowi za zorganizowanie wyjazdu oraz wszystkim uczestnikom, szczególnie rodzicom z Domowego Kościoła za wspaniałą atmosferę i pięknie przeżyty czas we wspólnocie.
  10. W ubiegłą niedzielę odbył się VII Piknik CARITAS na terenie naszej Parafii.

Organizatorem Pikniku byli wolontariusze Parafialnego Zespołu CARITAS przy współudziale wszystkich grup modlitewnych działających w naszej Parafii. Piknik był objęty patronatem Starosty Powiatu Wołomińskiego.
    Dziękujemy za liczne uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu: za przygotowanie ciast i innych wybornych potraw, za przysmaki ukraińskie, za przygotowanie stanowiska medycznego, za liczne atrakcje dla dzieci między innymi przejażdżki kucykami, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy i watę cukrową. W sposób szczególny dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym Sponsorom, których wymieniamy tutaj.
    Zebrane fundusze są przeznaczone na cele charytatywne naszej Parafii.
  11. Wszystkim wyjeżdżającym na wypoczynek, szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy udanych wakacji, pięknej pogody oraz przeżycia tego wspaniałego czasu w przyjaźni z Bogiem!