04 cze 2023

Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Wczoraj w Katedrze Warszawsko-Praskiej podczas Mszy Św. o godz. 10.00, pięciu diakonów naszego seminarium duchownego przyjęło święcenia prezbiteratu z rąk Bpa Romualda Kamińskiego.
    Święcenia przyjął Ks. Adrian Woźniak, który we wrześniu 2021 roku odbywał w naszej Parafii praktyki duszpasterskie. Ks. Adrian odprawi Mszę św. z błogosławieństwem prymicyjnym w naszej Parafii w niedzielę 18 czerwca o godz. 11:30.
    Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich neoprezbiterów.
  2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dzieci z klas IV przeżywają uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
  3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  4. Nabożeństwa czerwcowe o Najśw. Sercu Pana Jezusa są sprawowane w naszym kościele w niedziele o godz. 17:15 oraz w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
  5. Spotkanie Biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii.
  6. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.
    Msza św. z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy będzie o godz. 11.30. Procesja przejdzie ulicami: Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja.
    Nabożeństwo czerwcowe w Boże Ciało rozpocznie się po Mszy św. wieczornej.
  7. Od piątku, podczas tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie codziennie po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę o godz. 17:15.
    W piątek z racji Oktawy Bożego Ciała nie obowiązuje post piątkowy.
  8. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu.
  9. Spotkanie wolontariuszy Zespołu CARITAS będzie w piątek po nabożeństwie czerwcowym.
  10. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10:00 w kościele.
  11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  12. W przyszłą niedzielę młodzież z Diakoni Misyjnej Ruchu Światło - Życie wyjeżdżająca w lipcu do ośrodka misyjnego w Sierra Leone będzie prowadzić zbiórkę ofiar na potrzeby związane z wyjazdem misyjnym.
  13. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w Procesji Bożego Ciała: panów do chorągwi, panie do feretronów, młodzież do sztandarów /szczególna prośba do młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania/, dzieci do trzymania szarf przy chorągwiach /zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne oraz dzieci przeżywające Rocznicę I Komunii/, dziewczynki do sypania kwiatków przed Najśw. Sakramentem. Prośba o zachowanie odpowiedniego ubioru. Prosimy o przybycie o godz. 11:15.
    Zwracamy się też z prośbą do panów z kościelnej służby Totus Tuus o pomoc w zabezpieczeniu trasy procesji.
  14. Próba dla bielanek i dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała będzie w poniedziałek o godz. 17:15.
  15. Prosimy także chętnych do pomocy w środę wieczorem przy budowie ołtarzy przy ul. Królewskiej, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja, a szczególnie panów z Kościoła Domowego, Orszaku Procesyjnego, Totus Tuus oraz Lektorów.
  16. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na kwiaty i dekoracje do ołtarzy budowanych na procesję Bożego Ciała.
  17. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Wilna w terminie od 26 do 29 lipca organizowaną za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA.

W programie między innymi: zwiedzanie Wilna, zamku w Trokach, rejs statkiem po jeziorze Galve oraz zwiedzanie starówki Kowna. Koszt wyn. 250 PLN + 255 EUR.
    Cena zawiera przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu 3*, wyżywienie 2 razy dziennie, opiekę pilota, bilety wstępu, rejs statkiem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii.
    Więcej informacji tutaj.