Ogłoszenia parafialne

21 maj 2023

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  Od piątku trwa Nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia niedzieli Pięćdziesiątnicy.
 2. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny są sprawowane: w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 3. Wczoraj w Konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku Bp Jacek Grzybowski wyświęcił na diakonów 5. alumnów V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wśród nich święcenia przyjął Dk. Jan Podczaski, który we wrześniu odbywał praktyki w naszej Parafii.
  Prosimy o modlitwę w intencji nowych Diakonów.
 4. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne po Nabożeństwie majowym.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do sakramentu pokuty w tym okresie, osobom, które dotychczas nie skorzystały z łaski udzielanej wszystkim przez Chrystusa Zmartwychwstałego.
 6. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.: Grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00 i grupa II o godz. 11:45.
  Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 13:30 i 18:00.
  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 7. Próby przed uroczystością I Komunii św.: Grupa I – we wtorek; Grupa II – w czwartek po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/.
  I Spowiedź będzie w sobotę - Grupa I o godz. 10:00 i Grupa II o godz. 11:00.
 8. Spotkanie członków Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30.
 9. Wczoraj dzieci z naszej Parafii uczestniczyły w wyjeździe do Ziołowego Zakątka na Podlasiu. Wszystkim opiekunom, a szczególnie Ks. Danielowi dziękujemy za wspaniałą atmosferę i okazane serce dzieciom. Naszemu Zespołowi CARITAS składamy podziękowania za dofinansowanie wyjazdu.
 10. Wczoraj młodzież Ruchu Światło – Życie zorganizowała wydarzenie ewangelizacyjne STEFANÓWKA PARTY, w którym uczestniczyło ok. 200 młodych ludzi ze wspólnot oazowych naszej diecezji. Składamy podziękowania wszystkim organizatorom z naszej Wspólnoty oraz ze Wspólnoty Św. Trójcy w Kobyłce, a także wszystkim uczestnikom za piękną atmosferę zabawy połączoną z modlitwą i ewangelizacją. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy wsparli to wspaniałe wydarzenie.
  Naszą młodzież polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 11. Organizowana jest Pielgrzymka autokarowa do Wilna w terminie od 26 do 29 lipca 2023 r. za pośrednictwem Biura Pielgrzymkowego AD ASTRA.

  W programie między innymi: zwiedzanie Wilna, zamku w Trokach, rejs statkiem po jeziorze Galve oraz zwiedzanie starówki Kowna. Koszt wyn. 250 PLN + 255 EUR.
  Cena zawiera przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelu 3*, wyżywienie 2 razy dziennie, opiekę pilota, bilety wstępu, rejs statkiem i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii.
  Więcej informacji tutaj.
 12. W niedzielę 18 czerwca Parafialny Zespół Caritas organizuje VII Rodzinny Piknik Caritas. Uprzejmie prosimy Parafian i sponsorów o pomoc w organizacji tegorocznego Pikniku, poprzez przekazywanie nowych i atrakcyjnych przedmiotów na zabawę fantową.
 13. Starosta Wołomiński i Powiatowe Centrum Kultury FABRYCZKA w Wołominie zapraszają na PIKNIK z mnóstwem atrakcji i koncertów w niedzielę 28 maja w godz. 14:30 – 19:30 /ul. Orwida 20 w Wołominie/.

  Więcej informacji tutaj.