Ogłoszenia parafialne

05 mar 2023

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj o godz. 13:00 z racji Uroczystości Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii, którą obchodziliśmy wczoraj, będzie Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną i uroczystym śpiewem Ciebie Boga wysławiamy.
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy niedzielę Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dzieła misyjne Ad Gentes.
 3. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

  DROGA KRZYŻOWA - w piątki:    dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18:40;
  GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15;
  KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00.
 4. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji zapraszamy jutro o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję. 
  Więcej informacji tutaj.
 5. Kolejne spotkanie biblijne będzie w środę po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii.
 6. W piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wotywną o Duchu Św. i adorację Najśw. Sakramentu połączoną z litanią do Ducha Św. po zakończeniu Drogi Krzyżowej.
 7. Spotkanie wolontariuszy CARITAS będzie w piątek po Drodze Krzyżowej.
 8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00. 
  Więcej informacji tutaj.
 9. Próba scholi dziecięco – młodzieżowej będzie w sobotę o godz. 11:30 w sali na plebanii.
 10. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 11. W ubiegłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zostało zebrane 5326 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za hojność i okazane serce.
 12. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Przy wyjściu z kościoła są przygotowane formularze PIT-OP dla emerytów i rencistów - podatników rozliczanych przez ZUS z wypisanym numerem KRS. Wystarczy wpisać swoje dane i podpisany formularz złożyć w Urzędzie Skarbowym lub przekazać do zakrystii.

  PIT-OP do pobrania tutaj
  Więcej informacji tutaj.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczne świece CARITAS. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii.
 14. Zachęcamy do pobierania Skarbonek Miłosierdzia CARITAS na Jałmużnę Wielkopostną. Wypełnione skarbonki prosimy przynieść w Niedzielę Palmową do kościoła. Pozyskane środki będą przeznaczone pomoc rodzinom potrzebującym, osobom starszym i dzieciom w naszej Parafii.