04 gru 2022

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Sławomir Badyna, benedyktyn z klasztoru w Biskupowie.
    Nauki rekolekcyjne są głoszone w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 8:00, 10:00, 11:30 /z udziałem dzieci/, 13:00 i 18:00.
    Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek:
    nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
    nauki dla dzieci: godz. 7:00 podczas Rorat;
    Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17:30.

2. «W Kościele uczę się kochać».  Materiały dla rodziców w nowym roku duszpasterskim tutaj

3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.

4. Roraty - adwentowa Msza św. o Najśw. Maryi Pannie w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00.
    Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki o godz. 7:00.
  5. Spotkanie biblijne będzie w środę o godz. 19:00 na plebanii. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić relację z Bogiem w Jego Słowie.
  6. W czwartek obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.
    W tym dniu przypada VII Rocznica powstania Rodzinnych Róż Różańcowych w naszej Parafii. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń i zawierzenia Matce Bożej nowych członków Wspólnot Żywego Różańca. Zapraszamy do udziału w uroczystości wszystkie Wspólnoty Różańcowe.
  7. Od grudnia w każdy II Piątek miesiąca w naszej Parafii będzie nabożeństwo do Ducha Świętego, które polega na comiesięcznym uczestniczeniu we Mszy św. wotywnej ku czci Ducha Świętego i adoracji Najśw. Sakramentu z odmówieniem Litanii do Ducha Św. Nabożeństwo oparte jest na objawieniach św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, nazywanej Małą Arabką, karmelitanki bosej pochodzącej z Palestyny. Na Mszę św. zapraszamy w piątek o godz. 18:00.
    Więcej informacji tutaj.
  8. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  9. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
  10. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  11. W niedzielę 18 grudnia organizowany jest wyjazd na sztukę "Pinokio" do Seminarium Duchownego.
    Koszt wynosi 20 zł. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 17:15. Zapisy w zakrystii.
  12. W ubiegły piątek i w sobotę wolontariusze Caritas uczestniczyli w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności „TAK POMAGAM” prowadzonej w C.H. LIDL w Kobyłce. W akcję zaangażowanych było 27 osób.
    Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, a szczególnie młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz opiekunowi p. Krzysztofowi Lewandowskiemu za współpracę.
  13. Świąteczne świece CARITAS są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii.
  14. Osoby, które włączyły się w akcję świąteczną Zespołu CARITAS „Gwiazdka Królewicza” prosimy o przygotowanie świątecznej paczki dla dzieci i przyniesienie do zakrystii w terminie do przyszłej niedzieli.
    Spotkanie świąteczne dla dzieci, podczas którego zostaną wręczone prezenty będzie w sobotę 17 grudnia.
  15. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzać poświęcone sianko na stół wigilijny.
  16. Osoby, które chciałyby przekazać choinkę do dekoracji kościoła prosimy o kontakt w zakrystii.
  17. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne.
    Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
  18. Ogłaszamy rodzinny konkurs na wykonanie aniołka do szopki świątecznej. Technika i sposób wykonania są dowolne. Podpisane prace można przynosić do 23 grudnia do zakrystii.
  19. Planowany jest wyjazd kolonijny dla dzieci podczas wakacji letnich /10-dniowy, na przełomie lipca i sierpnia/ organizowany przez p. Agnieszkę Komosińską w Ośrodku Wypoczynkowym w Piaskach nad morzem. Rodziców, którzy są zainteresowani uczestnictwem dzieci w koloniach prosimy o zgłoszenie w zakrystii do końca grudnia.
    Więcej informacji zostanie podanych w przyszłą niedzielę.