Ogłoszenia parafialne

23 paź 2022

XXX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Misyjny.

  W naszej Parafii gości misjonarz o. Paweł Kaczmarek z Zakonu Ojców Paulinów pracujący w Republice Południowej Afryki, który dzieli się doświadczeniem pracy wśród plemienia Zulusów w afrykańskiej Częstochowie – Centocow Mission.
  Prosimy wszystkich o wsparcie modlitewne i materialne jego działalności na misjach.
  Orędzie Papieskie na Światowy Dzień Misyjny tutaj.
 2. Nabożeństwa październikowe są sprawowane w niedziele o godz. 17:15, a w tygodniu po Mszy św. wieczornej /ok. godz. 18:35/.
  Dzieci zapraszamy na Różaniec we wtorki i czwartki razem z dorosłymi.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Konsekracji naszej świątyni dokonał Abp Henryk Hoser 30 października 2011 roku. Podczas uroczystej Mszy św. o godz. 13:00 złożymy Bogu dziękczynienie za Jego obecność i za łaski jakimi darzy nas w tej świątyni.
 4. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
 5. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 działa kawiarenka przy kościele. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie domowych wypieków.
 6. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę młodzież naszej Parafii rozprowadza znicze przed uroczystością Wszystkich Świętych. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie wyjazdów dla młodzieży.
 7. W zakrystii można składać intencje na wypominki:
  • listopadowe – czytane przez cały listopad w dni powszednie po Mszy św. wieczornej;
  • roczne – czytane od grudnia w każdą niedzielę o godz. 9:30. Przez cały rok w intencji zmarłych jest sprawowana Msza św. w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00;
  • jednorazowe – czytane 1 listopada podczas procesji na cmentarzu i w Dzień Zaduszny podczas nabożeństwa za zmarłych o godz. 18:30 w naszym kościele.
 8. W ubiegły piątek wolontariusze naszego Zespołu CARITAS przekazali paczki żywnościowe dla emerytów i rencistów. Wczoraj nasi wolontariusze przy współpracy z CARITAS Parafii Św. Józefa Robotnika w Wołominie i Stowarzyszeniem „Boga Głodni” zorganizowali pielgrzymkę osób niepełnosprawnych do Niepokalanowa i Żelazowej Woli. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim organizatorom i wolontariuszom za poświęcony czas i serce.
 9. Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kobyłka, Parafia Św. Trójcy w Kobyłce i Burmistrz Miasta Kobyłka zapraszają na uroczystości z okazji 228. rocznicy Bitwy pod Kobyłką podczas Insurekcji Kościuszkowskiej w październiku 1794 roku.     
  Program:
  • - godz. 13:00 – Msza św. w Bazylice Św. Trójcy w intencji poległych podczas Bitwy 26 X 1794 roku;
  • - godz. 14:30 – uroczystości na Starym Cmentarzu przy tablicach polskiej i litewskiej upamiętniających poległych.