21 sie 2022

XXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu Ks. Jakub Sędek zakończy pracę duszpasterską w naszej Parafii i obejmie obowiązki wikariusza w Parafii Św. Jana i Pawła w Warszawie na Gocławiu.
    Dziękujemy w imieniu całej wspólnoty za jego wspaniałą posługę kapłańską w naszej Parafii i życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego oraz dobrych owoców duchowych na nowej placówce.
  2. Od piątku pracę duszpasterską w naszej Parafii rozpocznie Ks. Daniel Filipowicz, dotychczasowy wikariusz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Powitanie Ks. Daniela będzie w przyszłą niedzielę.
  3. W tym tygodniu rozpocznie miesięczne praktyki duszpasterskie Jan Podczaski alumn V roku naszego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  4. W miesiącach wakacyjnych niedzielna Msza św. o godz. 13:00 jest odwołana.
    Od przyszłej niedzieli Msze św. będą już sprawowane według porządku całorocznego.
  5. W piątek przypada uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.
    Z tej okazji składamy podziękowania uczestnikom pieszych pielgrzymek na Jasną Górę z naszej Parafii - za ich świadectwo wiary i modlitwę.
  6. Spotkanie członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  7. W ubiegły piątek wolontariusze naszego Zespołu CARITAS przekazali paczki żywnościowe dla emerytów. Składamy podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję charytatywną, a szczególnie dziękujemy młodzieży za współpracę.
  8. Biskup Romuald Kamiński, Wójt Gminy Latowicz oraz Proboszcz Parafii w Latowiczu zapraszają na Diecezjalno – Gminno - Parafialne Dożynki, które odbędą się w przyszłą niedzielę w Latowiczu.

Program uroczystości tutaj.
  9. Od ubiegłego wtorku trwa Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła, która przybędzie na Jasną Gór, by wziąć udział w uroczystościach MB Częstochowskiej.

Prosimy o modlitwę w intencji Pielgrzymów.