Ogłoszenia parafialne

16 cze 2022

Boże Ciało

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:00.

  Po Mszy św. o godz. 11:30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Królewską, Rynek, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. 
  Zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie procesji: Orszak Procesyjny, panów z Totus Tuus, ministrantów i lektorów, prowadzących księdza, poczty sztandarowe, niosących feretrony, grupy i wspólnoty naszej Parafii, a także kandydatów do Bierzmowania, dzieci komunijne i rocznicowe do licznego udziału w procesji.
  Dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu tegorocznych ołtarzy.
  Za udział w procesji Bożego Ciała dzisiaj można otrzymać odpust zupełny.
 2. Pragniemy poinformować, że na podstawie dekretu Biskupa Ordynariusza Ks. Jakub Sędek został mianowany wikariuszem w Parafii Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie na Gocławiu i dlatego kończy pracę duszpasterską w naszej Parafii.
  Msza św. dziękczynna za posługę Ks. Jakuba w naszej wspólnocie będzie w niedzielę 26 czerwca o godz. 11:30. 
  Więcej informacji tutaj.
 3. Nowym wikariuszem został mianowany Ks. Daniel Filipowicz, dotychczasowy wikariusz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, który rozpocznie pracę duszpasterską w naszej Parafii w niedzielę 26 sierpnia.
  Ks. Daniela serdecznie witamy i polecamy modlitwom wszystkich Parafian. 
 4. Nabożeństwo czerwcowe, będzie dzisiaj po Mszy św. wieczornej. Od jutra przez całą Oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najśw. Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najśw. Serca P. Jezusa i Suplikacjami.
 5. Jutro z racji Oktawy Bożego Ciała, mając na uwadze dobro duchowe wiernych diecezji warszawsko-praskiej, Bp Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek. 
  Więcej informacji tutaj.
 6. Jutro o godz. 17:30 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Intencje na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym można składać do skarbony przy obrazie "Jezu Ufam Tobie".
 7. W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci członków Apostolstwa oraz osoby zainteresowane tą formą modlitwy o godz. 6:00 rano. 
 8. Składamy podziękowania dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. za dar dla dzieci z krajów misyjnych złożony podczas Białego Tygodnia na rzecz Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zostało zebrane 2300 zł i przekazane na konto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.