17 kwi 2022

czasie zagrożenia wojną
będą czasem błogosławionym.
Niech Chrystus - zwycięzca piekła i
 szatana darzy pokojem i nadzieją,
która rozświetla mroki niepewnego jutra.
Niech napełnia serca miłością, która jest silniejsza od nienawiści i
 śmierci.
Niech Jezus błogosławi wszystkim umiłowanym Parafianom!

1. Składamy podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu obchodów Triduum Paschalnego.
    Dziękujemy Ks. Kan. Piotrowi Paćkowskiemu, za przewodniczenie Liturgii Wielkiego Piątku i obecność z nami przez całe Triduum Paschalne.
    Dziękujemy wszystkim twórcom Grobu Pańskiego i osobom pomagającym w przygotowaniu dekoracji świątecznych.
    Dziękujemy ministrantom i lektorom, zespołom muzycznym: Scholi Gregoriańskiej i Chórowi Parafialnemu, młodzieży ze wspólnoty Oazowej, wszystkim wspólnotom naszej Parafii, a także Kościelnej Służbie Porządkowej Totus Tuus, członkom Orszaku Procesyjnego i kierującym procesją rezurekcyjną.
    Niech Chrystus Zmartwychwstały wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obfitym błogosławieństwem.
  2. Msze św. w dzień Zmartwychwstania Pańskiego: o godz. 10:00, 11:30, 13:00.
    W Poniedziałek Wielkanocny: o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00.
  3. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia, Bożego o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  5. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna przygotowująca nas do przeżycia Święta Miłosierdzia. Dzisiaj i przez całą Oktawę Wielkanocną zapraszamy o godz. 15:00 na wspólną Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  6. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
  7. Dzieci ze Scholi dziecięcej zapraszamy na próbę w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  9. Wszystkich zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Powołany”, który odbędzie się w Kinie Kultura w Wołominie, w czwartek 28 kwietnia o godz. 18:30. Film ukazuje spektakularne przypadki nawróceń poprzez posługę kapłanów. Niesie w sobie potężne świadectwo Bożej miłości, a przedstawiony jest w nowoczesny i atrakcyjny sposób. Film został objęty honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Po projekcji filmu zaplanowane jest spotkanie z twórcami - Janem Sobierajskim i Andrzejem Kocubą oraz jedną z bohaterek warstwy dokumentalnej - Martą Przybyła.
    Bilety do nabycia telefonicznie w kasach Kina Kultura w Wołominie.
    Więcej informacji tutaj.
  10. W przyszłą niedzielę wznawia działalność kawiarenka przy kościele. Po Mszach św. o godz. 10:00 i 11:30 będzie można napić się kawy, zjeść ciastko i watę cukrową. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło poprzez przyniesienie ciast.