10 kwi 2022

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym w szczególny sposób przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa.
  2. Program obchodów ŚWIĄT PASCHALNYCH

w naszym kościele tutaj.
  3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu
    - we wtorek od godz. 17:30;
    - w czwartek i piątek w godz. 16:30 - 17:30;
    - w sobotę w godz. 11:00 - 13:00.
    W dni Triduum Paschalnego podczas Liturgii wieczornej nie będzie spowiedzi.
  4. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
  5. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17:15.
  6. Dzisiaj zapraszamy na
    Koncert Muzyki Pasyjnej STABAT MATER

w wykonaniu Zespołu Kameralnego oraz Solistów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie.
    W programie utwór "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego. Początek koncertu o godz. 19:00.
  7. W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z Suplikacjami o godz. 21:00 w intencji pokoju na Ukrainie. Codziennie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00.
  8. Chorych oraz osoby na stałe pozostające w domu będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną we wtorek od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które pragną skorzystać z posługi sakramentalnej w zakrystii lub telefonicznie /kom. 694 451 124/.
  9. We wtorek o godz. 19:00 młodzież z Ruchu Światło-Życie poprowadzi Wielkopostną Adorację Najświętszego Sakramentu.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej będzie w środę, o godz. 17:15 w kościele.
  11. Odprawa ministrantów i lektorów przed Liturgią Triduum Paschalnego będzie w środę o godz. 19:00 w kościele.
    W Wielką Sobotę ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
  12. Młodzież do sztandarów oraz panowie ze służby procesyjnej zbierają się przed procesją rezurekcyjną w niedzielę o godz. 5:30.
  13. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego RTV i AGD (pralki, telewizory, komputery, drukarki, smartfony).

Zbiórka będzie prowadzona przed kościołem do ustawionego kontenera w poniedziałek od godz. 9:00 do wtorku - do godz. 15:00.
    Dochód ze zbiórki jest przeznaczony na wsparcie Polskich Misjonarzy oraz pomoc Kościołowi na Wschodzie. Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio" oraz Green Office Ecologic.
    Więcej informacji tutaj.
  14. W zakrystii można składać ofiary na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  15. Dzisiaj Zespół CARITAS prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych i palm na procesję. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele charytatywne naszej Parafii.
  16. Dzisiaj przynosimy do kościoła skarbonki z JAŁMUŻNĄ WIELKOPOSTNĄ. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom potrzebującym i osobom starszym w naszej Parafii.
  17. W ubiegły czwartek wolontariusze naszego Zespołu CARITAS przekazali paczki z żywnością dla matek i dzieci z Ukrainy.