03 kwi 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
  2. Dzisiaj o godz. 19:00 zapraszamy na Pasyjny Koncert Charytatywny SOLIDARNI Z UKRAINĄ

w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia Camerata.
    W programie utwór Józefa Haydna Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu Hob. XX:1B (wersja na kwartet smyczkowy).
    Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla cywilnych ofiar wojny w Ukrainie.
  3. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00
  4. W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z Suplikacjami o godz. 21:00 w intencji pokoju na Ukrainie. W poniedziałki zapraszamy mężczyzn naszej Parafii na Różaniec i do prowadzenia rozważań różańcowych.
  5. W I Czwartek miesiąca będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 17:15.
    O 17:30 członkowie Apostolatu Margaretka zapraszają na różaniec w intencji kapłanów i o powołania do kapłaństwa i zakonów.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim.
  6. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej Ulicami Miasta w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i całego Miasta. W tym roku przejdziemy ulicami: Królewską, Krasickiego, Bohaterów Ossowa i 3 Maja. Początek Nabożeństwa o godz. 18:45.
    Wszystkie wspólnoty naszej Parafii prosimy o włączenie się w przygotowanie Nabożeństwa.
  7. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
  8. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
  9. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - czas, w którym przeżywamy wydarzenia związane z Męką, Śmiercią i Zmartwychwstaniem Chrystusa. W przyszłą niedzielę przynosimy na liturgię palmy, które zostaną poświęcone na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
  10. Palmy na procesję przygotowane przez wolontariuszy CARITAS będzie można nabyć w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św.
  11. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  12. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Koncert Muzyki Pasyjnej STABAT MATER

w wykonaniu Zespołu Kameralnego oraz Solistów Prywatnej Szkoły Muzycznej w Wołominie
    .
    W programie utwór "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego.
    Początek koncertu o godz. 19:00.
  13. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można składać ofiary do puszek na dekoracje i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  14. W ubiegły piątek wolontariusze CARITAS we współpracy z młodzieżą ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce przekazali paczki żywnościowe dla osób starszych. Produkty pochodziły z akcji "Tak. Pomagam" oraz sponsorowane przez firmę produkującą wędliny. Jednocześnie we współpracy ze Stowarzyszeniem KUŹNIA zostali obdarowani żywnością liczni uchodźcy z Ukrainy.
  15. Świąteczne świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii. Są także do wzięcia skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki z Jałmużną przynosimy w przyszłą niedzielę do kościoła.