Ogłoszenia parafialne

27 mar 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne prowadzi ks. Marek Sędek, Generalny Moderator Ruchu Światło-Życie. W niedzielę nauki rekolekcyjne są głoszone podczas każdej Mszy św.
  Od poniedziałku do środy nauki rekolekcyjne będą głoszone:
  • dla dorosłych - godz. 7:00; 9:00 18:00 i 19:30;
  • dla dzieci i młodzieży – kl. I-III godz. 10:15; kl. IV-VI godz. 11:30; kl. VII, VIII godz. 12:45 
  Spowiedź w poniedziałek i wtorek - rano od godz. 8:30 i popołudniu od godz. 17:30.
 2. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
  • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
  • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00; 
 3. W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z Suplikacjami o godz. 21:00 w intencji pokoju na Ukrainie.
  Wszystkich mężczyzn naszej Parafii zapraszamy na Różaniec i do prowadzenia rozważań różańcowych w każdy poniedziałek.
 4. Członków Wspólnot Różańcowych zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00.
  Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych od piątku.
  Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
 5. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00.
 6. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w I Sobotę miesiąca będzie po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00. 
 7. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie adoracja Najśw. Sakramentu połączona z procesją eucharystyczną.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 zapraszamy na Pasyjny Koncert Charytatywny SOLIDARNI Z UKRAINĄ w wykonaniu Orkiestry SINFONIA VARSOVIA CAMERATA.
  W programie utwór Józefa Haydna Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu Hob. XX:1B (wersja na kwartet smyczkowy).
  Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla cywilnych ofiar wojny w Ukrainie.
 9. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania w przyszłą niedzielę jest odwołane. 
 10. W ubiegły piątek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 13 osób dokonało Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Prosimy o modlitwę w intencji nowych Niewolników Miłości Maryi. 
 11. Świąteczne świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii. Są także do wzięcia skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
 12. W piątek i sobotę wolontariusze CARITAS uczestniczyli w ogólnopolskiej zbiórce żywności w ramach akcji "TAK PAMAGAM". Składamy podziękowania naszym wolontariuszom za przeprowadzenie akcji oraz młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce za ofiarną pomoc w zbiórce.
 13. Zespół CARITAS zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na rzecz CARITAS naszej Parafii. Osoby, które są rozliczane przez ZUS, np. emeryci i renciści, mogą pobrać przy wyjściu z kościoła formularz PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku na rzecz PZC Caritas naszej Parafii.
  Informacje niezbędne do przekazania 1% tutaj.