20 mar 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

1. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
    • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17:15;
    • DROGA KRZYŻOWA – w piątki o godz. 18:40 /dla dzieci, młodzieży i dorosłych/;
    • KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – codziennie o godz. 15:00;
  2. W naszym kościele codziennie trwa adoracja Najśw. Sakramentu i Różaniec połączony z Suplikacjami o godz. 21:00 w intencji pokoju na Ukrainie. Wszystkich mężczyzn naszej Parafii zapraszamy na Różaniec i do prowadzenia rozważań różańcowych w każdy poniedziałek.
  3. W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, w piątek 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.
    Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski tutaj.
    W odpowiedzi na prośbę Papieża, w naszym kościele w piątek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, Różaniec i Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy w jedności z Papieżem o godz. 17:00.
    W piątek nie będzie nabożeństwa o godz. 21:00.
    Tekst Aktu Poświęcenia tutaj.
  4. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz 30. Rocznica powstania Diecezji Warszawsko-Praskiej.
    Msze św. będą o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
    O godz. 9:00 będzie Msza św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.
    Podczas Mszy św. o godz. 18:00 uczestnicy 33-dniowych rekolekcji dokonają Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według wskazań Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
    Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    Ze względu na uroczystość nie obowiązuje post piątkowy.
  5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  6. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji zapraszamy:
    • w środę o godz. 19:00 na Nabożeństwo Pokutne;
    • w czwartek o godz. 19:00 na Drogę Krzyżową.
    Zachęcamy do odbycia spowiedzi generalnej /w poniedziałek i wtorek od godz. 21:00/.
    Program rekolekcji tutaj.
  7. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i będą trwały do środy 30 marca. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Marek Sędek, Generalny Moderator Ruchu Światło-Życie.
  9. Członków Wspólnot Różańcowych zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  10. Świąteczne świece CARITAS można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony przy figurze św. Antoniego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na działalność CARITAS Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz działalność charytatywną w naszej Parafii. Są także do wzięcia skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną.
  11. Zespół CARITAS dziękuje młodzieży ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce za ofiarną współpracę w sobotę przy przekazaniu paczek żywnościowych dla osób starszych.