27 lut 2022

VIII Niedziela Zwykła

1. W związku z inwazją rosyjską na Ukrainę gorąco apelujemy o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. W naszym kościele od dzisiaj codziennie zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i Różaniec o godz. 21:00.
    Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Więcej informacji tutaj.
  2. Wczoraj zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas z wizytą kolędową składamy podziękowania za modlitwę, serdeczne przyjęcie, rozmowy i złożone ofiary.
  3. Od jutra kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00–17:45.
  4. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. Przypominamy o zmianie tajemnic różańcowych we wtorek.
    Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
  5. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu.
    W Popielec Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00, 9:00, 18:00 i 19:30.
    Poprzez obrzęd posypania naszych głów popiołem wyrazimy pragnienie, by w tym szczególnym okresie, przez modlitwę, umartwienie oraz czyny pokutne odnowić nasze przymierze z Bogiem i dobrze przygotować się do przeżycia świąt wielkanocnych.
    W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  6. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się kwartalne dni o ducha pokuty oraz Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.
    W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
    • DROGA KRZYŻOWA – w najbliższy piątek będzie wyjątkowo po Różańcu w intencji pokoju na Ukrainie. Od przyszłego tygodnia będzie w piątki po Mszy św. wieczornej.
    • GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:15
  8. W I Czwartek miesiąca o godz. 17:15 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i od godz. 17:30 Różaniec prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów.
    Msza św. wieczorna będzie sprawowana w języku łacińskim z udziałem Scholi Gregoriańskiej.
  9. W piątek przypada Uroczystość Odpustowa Św. Kazimierza Królewicza, Patrona naszej Parafii. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00.
    Z racji uroczystości patronalnej można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Modlitwy PańskiejWyznania wiary w stanie łaski uświęcającej.
  10. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 Jego Ekscelencja Bp Jacek Grzybowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Zapraszamy do udziału w uroczystości oraz prosimy o modlitwę w intencji kandydatów.
  11. Kandydatów do Bierzmowania Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00.
    Próby przed Bierzmowaniem będą we wtorek i w czwartek o godz. 19:00.
    Spowiedź dla przyjmujących Bierzmowanie będzie w czwartek po zakończeniu próby.
  12. W I Piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą skorzystać z posługi.
  13. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę o godz. 10:00.
    Przymiarka strojów komunijnych będzie w czwartek o godz. 18:00 na plebanii.
    Program przygotowania II półrocze tutaj.
  14. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w I Sobotę miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00, a także podczas wieczornego czuwania w intencji pokoju na Ukrainie.
  15. Uczestników trwających 33-dniowych rekolekcji AD IESUM PER MARIAM zapraszamy w sobotę o godz. 18:00 na Mszę św., adorację i konferencję "Poznanie samego siebie" rozpoczynającą II etap rekolekcji.
    W związku z modlitwą o pokój na Ukrainie w sobotę czuwanie będzie trwało do północy.
  16. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I – w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
  17. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową w kościołach w Polsce zbierane są ofiary, które za pośrednictwem CARITAS Polska zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
  18. W przyszłą niedzielę wolontariusze CARITAS naszej Parafii będą zbierać ofiary na zakup środków czystości dla uchodźców z Ukrainy.
  19. Kolonie letnie organizowane z naszej Parafii w lipcu w Krynicy Morskiej są odwołane z powodu małej liczby zapisanych dzieci.