20 lut 2022

VII Niedziela Zwykła

1. Bp Romuald Kamiński wystosował apel o modlitwę i post w intencji uratowania pokoju i jedności pomiędzy narodami.
    Pełny tekst Apelu oraz List przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do biskupów prawosławnych i katolickich Rosji i Ukrainy tutaj.
  2. W związku z apelem naszego Biskupa Ordynariusza o modlitwę w intencji uratowania pokoju od jutra zapraszamy codziennie na Różaniec o godz. 17:30. Prosimy wszystkie Wspólnoty Różańcowe o włączenie się w prowadzenie modlitwy różańcowej.
  3. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania - Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00.
  4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Po Mszy św. będzie adoracja Najśw. Sakramentu i konferencja.
    Zachęcamy do udziału.
    Program rekolekcji i sposób korzystania z «Przewodnika...» tutaj.
  5. Wszystkim rodzinom, które przyjęły nas w ubiegłym tygodniu z wizytą kolędową składamy podziękowania za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.

Program na ostatni tydzień Kolędy:
    • 21.02 – poniedziałek od g. 15:00
      ul. Asnyka; Zielona; Nasfetera
    • 23.02 - środa od g. 15:00
      ul. Boh. Ossowa 30A do końca; Fredry; Korczaka
    • 24.02 - czwartek od g. 15:00
      ul. Ks. Skorupki; Średnia; Wąska; Królowej Jadwigi
    • 25.02 - piątek od g. 15:00
      ul. Okrzei; Sempołowskiej
    • 26.02 - sobota od g. 10:00
      ul. Narutowicza; Żytnia
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.
    Pełny program Kolędy tutaj.
  6. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30–9:30 oraz w sobotę w godz. 19:00-20:00.
  7. Spotkanie Wspólnot Różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  8. Kandydatów do Bierzmowania — Rok II zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 19:00.
    Uroczystość przyjęcia Sakramentu Bierzmowania będziemy przeżywali w dniu Św. Kazimierza Królewicza, w piątek 4 marca podczas Mszy św. o godz. 18:00. Sakramentu udzieli Jego Ekscelencja Bp Jacek Grzybowski.
  9. Z naszej Parafii są organizowane kolonie letnie pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej w Ośrodku Kolonijno – Wypoczynkowym Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej Piaskach w terminie 11-22 lipca.
    Opłata za pobyt, przejazd autokarem, ubezpieczenie i wycieczki wynosi ok. 1900 zł. Ośrodek akceptuje również Bony Turystyczne.
    Zapisy są prowadzone w zakrystii lub u p. Agnieszki. Przy zapisach wymagana jest zaliczka 200 zł.