06 lut 2022

V Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
  2. Kandydatów do Bierzmowania – Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00.
  3. Od jutra będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe Rodzin naszej Parafii.

Program Kolędy na najbliższy tydzień:
    • 07.02 - poniedz.    od 15:00
      ul. Żeromskiego; Wiśniowa
    • 08.02 - wtorek    od 15:00
      ul. Długa;
    • 09.02 - środa        od 15:00
      ul. Reymonta; Rynek
    • 10.02 - czwartek    od 15:00
      ul. Krasickiego 1-17; Tuwima; Staffa
    • 11.02 - piątek    od 15:00
      ul. Krasickiego 18 do końca; Staszica
    • 12.02 - sobota    od 10:00
      ul. Rozwadowskiego
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.
    Rodziny, których Kolęda została odwołana przed feriami odwiedzimy w ostatnim tygodniu, w dniach od 23 do 26 lutego.
    Pełny program Kolędy tutaj.
  4. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30–9:30 oraz w sobotę od godz. 19:00 do 20:00.
  5. W piątek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes obchodzone z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 9:00 będziemy modlić się w intencji chorych i cierpiących z naszej Parafii oraz będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych.
  6. Spotkanie wolontariuszy naszego Zespołu CARITAS będzie w piątek po Mszy św. wieczornej.
  7. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
  8. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na chorych objętych opieką CARITAS naszej Diecezji.
  9. Wolontariusze Zespołu CARITAS naszej Parafii w ubiegłym tygodniu przygotowali i rozwieźli paczki żywnościowe otrzymane od CARITAS naszej Diecezji.
    Składamy podziękowania ministrantom i lektorom za ofiarną pomoc przy przekazywaniu paczek.
  10. Wszystkich Niewolników Miłości Maryi pragnących odnowić złożone już zawierzenie oraz osoby, które chcą dokonać zawierzenia zapraszamy do udziału w 33-dniowych rekolekcjach przygotowujących do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi według Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.
    Rekolekcje będą odbywać się w naszym kościele od 20 lutego do 25 marca.
    Uroczystość zawierzenia odbędzie się 25 marca, w dniu Zwiastowania Pańskiego.
  11. Z naszej Parafii są organizowane kolonie letnie pod opieką p. Agnieszki Komosińskiej w Ośrodku Kolonijno — Wypoczynkowym Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej Piaskach, w terminie od 11 do 22 lipca. Opłata za pobyt, przejazd autokarem, ubezpieczenie i wycieczki wynosi 1900 zł. Zapisy są prowadzone w zakrystii lub u p. Agnieszki do niedzieli 20 lutego. Przy zapisach wymagana jest zaliczka 200 zł.