23 sty 2022

III Niedziela Zwykła

1. Dziś po raz trzeci obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka we wrześniu 2019 r. listem apostolskim APERUIT ILLIS.
    Więcej informacji tutaj.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ekumenicznych organizowanych w świątyniach chrześcijańskich w Warszawie.
    Dzisiaj będzie centralne nabożeństwo ekumeniczne o godz. 17:00 w Katedrze Prawosławnej Św. Marii Magdaleny przy ul. Solidarności 52 w Warszawie.
    Program nabożeństw ekumenicznych w Warszawie tutaj.
  3. Rodziny i dzieci zapraszamy dzisiaj o godz. 17:00 na wspólne kolędowanie przy Żłóbku z udziałem Chóru Parafialnego, Męskiej Scholi Gregoriańskiej, Scholi Domowego Kościoła oraz solistów. Osoby, które chciałyby wystąpić podczas kolędowania proszone są o zgłoszenie się do naszego organisty p. Marcelego.
  4. Dzisiaj przedstawiciele Integracyjnego Przedszkola i Szkoły Podstawowej przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku zbierają po Mszach św. ofiary do puszek na rozbudowę szkoły, w której uczą się między innymi dzieci z autyzmem.
  5. Rodzinom, które gościły nas w ubiegłym tygodniu w swoich domach z wizytą kolędową składamy serdeczne "Bóg zapłać" za modlitwę, rozmowy i złożone ofiary.

Program Kolędy na najbliższy tydzień:
    • 24.01 - poniedz. od 15:00
      ul. Konopnickiej; Literacka; Tetmajera
    • 25.01 - wtorek od 15:00
      ul. Boh. Ossowa 1-30/
      do ronda/; Wyspiańskiego
    • 26.01 - środa od 15:00
      ul. Boh. Ossowa 30A /
      do końca
      /; Fredry; Korczaka
      odwołana /z
       powodu nasilającej się pandemii/
    • 27.01 - czwartek od 15:00
      ul. Ks. Skorupki; Średnia; Wąska; Królowej Jadwigi

• 28.01 - piątek od 15:00
      ul. Okrzei; Sempołowskiej

• 29.01 - sobota od 10:00
      ul. Narutowicza; Żytnia

odwołana
    Ofiary składane podczas Kolędy są przeznaczone na potrzeby Parafii.
    Pełny program Kolędy tutaj.
  6. W czasie Kolędy kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:30 – 9:30 oraz w soboty od godz. 19:00 do 20:00. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny /kom. 694 451 124/.
  7. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych oraz Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00.
  8. Zespół Caritas dziękuje uczniom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz opiekunowi - p. Krzysztofowi Lewandowskiemu za ofiarną pomoc przy przekazaniu paczek żywnościowych dla osób starszych w ubiegłą sobotę.