Ogłoszenia parafialne

05 gru 2021

II Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęły się w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku.
  Nauki rekolekcyjne prowadzi o. Andrzej Mikuć CSsR, Redemptorysta.
  Nauki rekolekcyjne są głoszone dzisiaj podczas wszystkich Mszy św.
  Plan rekolekcji w poniedziałek i wtorek: 
  • nauki dla dorosłych: godz. 9:00, 18:00 i 19:30;
  • nauki dla dzieci: godz. 7:00 podczas Rorat;
  Spowiedź: rano od godz. 8:30 i po południu od godz. 17.30.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:30 dwóch kandydatów otrzyma strój ministrancki i zostanie przyjętych do grona ministrantów. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 3. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 4. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Zachęcamy dzieci do udziału w Roratach.
 5. Do wtorku trwa Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej przygotowująca do przeżycia Godziny Łaski w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec i Akt zawierzenia Niepokalanej.

  Więcej informacji tutaj.
 6. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W tym dniu przypada VI Rocznica powstania Rodzinnych Róż Różańcowych w naszej Parafii. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń i zawierzenia Matce Bożej nowych członków Wspólnot Żywego Różańca oraz nowej grupy Apostolstwa Modlitwy Margaretka.
  Zapraszamy do udziału w uroczystości wszystkie Wspólnoty Różańcowe.
 7. 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zakończymy ogłoszony przez papieża Franciszka ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA. Złożymy dziękczynienie Bogu za ten czas duchowych darów, jakie otrzymaliśmy przez wstawiennictwo Opiekuna Świętej Rodziny. Po wszystkich Mszach zostanie odmówiony Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce Św. Józefowi.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Pawła Cwynara – byłego gangstera, wielokrotnego recydywistę, po nawróceniu Rycerza Zakonu Jana Pawła II, pisarza i społecznika, który będzie dzielił się swoim świadectwem podczas wszystkich Mszy św. Będzie także możliwość zakupu jego książek. 
  Więcej informacji tutaj.
 9. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 16:00.
 10. Zespół Caritas zaprasza osoby chętne do ufundowania prezentów świątecznych dla Dzieci z rodzin potrzebujących w ramach akcji "Gwiazdka Królewicza". Na choince przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego są zawieszone oznaczone numerami gwiazdki, w których znajdują się anonimowe informacje o marzeniach i potrzebach Dzieci otoczonych opieką Zespołu. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji, prosimy o zabranie gwiazdki, przygotowanie i przyniesienie oznaczonej załączonym numerem paczki do zakrystii w terminie do 19 grudnia. Zespół Caritas zorganizuje spotkanie świąteczne dla Dzieci, podczas którego zostaną wręczone prezenty.
 11. Są do nabycia świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony Św. Antoniego.
 12. Zespół Caritas dziękuje uczniom ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz opiekunowi p. Krzysztofowi Lewandowskiemu za ofiarną współpracę przy zbiórce żywności w piątek i sobotę.
 13. Dzisiaj są zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 14. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 15. Zapraszamy Parafian do pieczenia pierników, które dzieci i młodzież z Ruchu Światło Życie będzie ozdabiała i potem sprzedawała na Piernikowym Kiermaszu w przyszłą niedzielę. Bardzo prosimy o przynoszenie zwykłych, płaskich pierników, zapakowanych w szczelne pojemniki do 10 grudnia.
 16. Organizowany jest wyjazd na sztukę do naszego diecezjalnego seminarium. Sztuka nosi tytuł "Pan przemówił" i opowiada historię Mojżesza i wyjścia Izraelitów z Egiptu. Wyjazd będzie w sobotę 18 grudnia - zbiórka o 17.30 przed kościołem. Koszt: 10 zł. Zapisy w zakrystii.
  Więcej informacji tutaj.