Ogłoszenia parafialne

28 lis 2021

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów. 
  List Pasterski Biskupa Romualda Kamińskiego na Adwent 2021 tutaj.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP będzie w tym roku codziennie o godz. 7:00 z udziałem dzieci.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w przyszłą niedzielę i będą trwały do wtorku. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził o. Andrzej Mikuć CSsR ze Zgromadzenia Redemptorystów.
 4. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. 
  Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania Rok I będzie dzisiaj o godz. 19:00 w kościele.
 6. Zapraszamy na ostatnie w tym roku Wypominki listopadowe: czytane w całości dzisiaj o godz. 17:15 oraz w poniedziałek /część I/ i wtorek /część II/ wyjątkowo o godz. 17:30 przed Mszą św. wieczorną. Więcej informacji można znaleźć tutaj
  Od grudnia wypominki roczne będą czytane w niedziele o godz. 9:30.
 7. Od jutra rozpocznie się Nowenna do Matki Bożej Niepokalanej przygotowująca do przeżycia GODZINY ŁASKI w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia. Podczas Nowenny codziennie po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec i Akt zawierzenia Niepokalanej. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie. 

  Więcej informacji tutaj.
 8. W I Czwartek miesiąca Apostolat Margaretka zaprasza na Mszę św. wieczorną sprawowaną w intencji kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonów oraz po Mszy św. na Różaniec połączony z Nowenną do MB Niepokalanej.
 9. Odwiedziny chorych w I Piątek miesiąca będą od godz. 9:00. Prosimy o zgłaszanie osób, które chcą skorzystać z posługi sakramentalnej. Spowiedź w I Piątek miesiąca będzie od godz. 17:30.
 10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach pięciu I Sobót miesiąca będzie w sobotę po Mszy św. porannej oraz po Mszy św. o godz. 18:00.
 11. Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na zbiórkę dla kandydatów w piątek o godz. 17:00 do kościoła.
 12. Próba Scholki dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 w sali na plebanii.
 13. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne połączone z procesją eucharystyczną.
 14. Zespół CARITAS organizuje świąteczną akcję Gwiazdka Królewicza. Rodziny, w których dzieci czekają na świąteczną paczkę, a sytuacja materialna nie pozwala na spełnienie ich marzeń, prosimy o zgłaszanie dzieci podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00. Zgłoszenia są jeszcze przyjmowane do piątku.
 15. Zespół Caritas składa podziękowania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kobyłce za ofiarną pomoc w doręczeniu osobom starszym paczek z żywnością w ubiegłą sobotę.
 16. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.
 17. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony Św. Antoniego.
 18. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
 19. Zapraszamy Parafian do pieczenia pierników, które dzieci i młodzież z Ruchu Światło Życie będzie ozdabiała i potem sprzedawała na Piernikowym Kiermaszu w niedzielę 12 grudnia. Bardzo prosimy o przynoszenie zwykłych, płaskich pierników, zapakowanych w szczelne pojemniki do 10 grudnia.
 20. Organizowany jest wyjazd na sztukę do naszego diecezjalnego Seminarium. Sztuka nosi tytuł "Pan przemówił" i opowiada historię Mojżesza i wyjścia Izraelitów z Egiptu. Wyjazd będzie w sobotę 18 grudnia - zbiórka o 17.30 przed kościołem. Koszt: 10 zł. Zapisy w zakrystii. 
  Więcej informacji tutaj.