Ogłoszenia parafialne

16 maj 2021

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę.
  Od piątku trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca nas do przeżycia Dnia Pięćdziesiątnicy. 
 2. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii Ks. Sławomira Bednarza ze zgromadzenia Księży Michalitów, który głosi nam Słowo Boże i po Mszach św. prowadzi kwestę na budowę nowego kościoła w Młochowie. Więcej informacji tutaj.
 3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w tym roku przeżywają Rocznicę I Komunii Św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30. 
 4. Kandydatów do Bierzmowania – Rok I zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00. 
 5. Nabożeństwa majowe ku czci Najśw. Maryi Panny w naszym kościele są sprawowane w niedziele o godz. 17:15 oraz w dni powszednie o godz. 18:40 /po Mszy św. wieczornej/.
 6. Jutro obchodzimy uroczystość Św. Andrzeja Boboli – Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła Warszawskiego oraz za Pasterzy i wiernych.
 7. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:15 oraz na Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 8. Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci będzie w sobotę o godz. 6:00 rano.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Pięćdziesiątnicy czyli Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocny w liturgii. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do komunii św. w kończącym się okresie wielkanocnym.
 10. W przyszłą niedzielę dzieci z klas III przystąpią do I Komunii Św.: Grupa I podczas Mszy św. o godz. 10:00 i Grupa II podczas Mszy św. o godz. 11:45. Ze względu na uroczystość pozostałe Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 14:00 i 18:00.
  W związku z pandemią i wciąż obowiązującymi ograniczeniami liczby uczestniczących w liturgii, prosimy o udostępnienie miejsc w kościele rodzinom dzieci przystępującym do I Komunii. 

  Próby przed uroczystością I Komunii Św.: 
  • Grupa I — kl. III A i B w poniedziałek o godz. 18:35;
  • Grupa II — kl. III C i D we wtorek o godz. 18:35.
  I Spowiedź będzie w sobotę
  • Grupa I o godz. 10:00
  • Grupa II o godz. 11:45.
  Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 11. Próba Scholi dziecięcej będzie w sobotę o godz. 11:00 na plebanii.
 12. Trwa organizowana przez Zespół CARITAS zbiórka trwałych artykułów spożywczych i chemii gospodarczej , które można składać przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy lub podczas dyżuru wolontariuszy w piątki od godz. 17:00 do 18:00 w pomieszczeniu CARITAS. 
 13. Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej zaprasza na bezpłatne badania w kierunku osteoporozy kobiet i mężczyzn po 40 roku życia. Badania będą wykonywane jutro od godz. 9:00 do 17:00 przy ul. Ks. Marmo na Placu przy Ochotniczej Straży Pożarnej.
  Więcej informacji tutaj.
  tel. 22 76 33 220
  lub 22 76 33 292