Ogłoszenia parafialne

11 kwi 2021

II Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego ustanowione na podstawie objawień Św. Faustyny Kowalskiej. W Godzinie Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00 będzie sprawowana Msza św. zbiorowa połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II.
  Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia w Kościele.
 2. Wierni, którzy dzisiaj odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego wobec Najśw. Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum mogą otrzymać odpust zupełny.
  Ponadto odpust zupełny mogą otrzymać dzisiaj wierni, którzy w jakimkolwiek kościele lub kaplicy wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Miłosierdzia Bożego albo przynajmniej odmówią przed Najśw. Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę, dodając wezwanie Jezu Miłosierny, ufam Tobie
 3. Niedziela Miłosierdzia obchodzona jest w Kościele jako święto patronalne CARITAS. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji wolontariuszy Zespołu CARITAS naszej Parafii.
  Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej.
 4. Kandydatów do Bierzmowania – Rok II zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 19:00.
 5. Jak w każdy III Piątek miesiąca o godz. 17:15 będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym o godz. 18:00.
 6. W sobotę członków Apostolstwa i wszystkich Parafian zapraszamy na Nabożeństwo Patronki Dobrej Śmierci o godz. 6:00 rano.
 7. Z powodu kolejnego przedłużenia  czasu obowiązywania zaostrzonych przepisów o pandemii dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z kl. III A i D, które uczy p. Iwona Górska zapraszamy z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w sobotę 24 kwietnia o godz. 12:00. 
  Spotkanie dla dzieci z kl. III B i C ze względu na zaostrzone przepisy o pandemii zostało przełożone na sobotę 24 kwietnia o godz. 10:00. 
  Więcej informacji tutaj.
 8. Zespół CARITAS składa podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w świąteczne akcje: Skarbonki Miłosierdzia na jałmużnę wielkopostną, świece wielkanocne i palmy świąteczne. Dzięki tym akcjom udało się pozyskać 7099 zł. Z darów przynoszonych do kościoła oraz dzięki firmom przekazującym wędliny i słodycze zrobiono ponad 300 paczek z artykułami spożywczymi i gospodarczymi, które były kilkakrotnie doręczane seniorom i rodzinom potrzebującym oraz osobom zgłaszającym się po pomoc na dyżury woluntariuszy.
  Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za okazane serce i hojność. Jednocześnie składamy podziękowania naszym wolontariuszom Zespołu CARITAS za trud i ogromne poświęcenie włożone w organizowanie świątecznej pomocy.