Ogłoszenia parafialne

27 gru 2020

Niedziela Świętej Rodziny

 

 1. Członków Kół Żywego Różańca, Rodzinnych Róż Różańcowych i Apostolatu Margaretka zapraszamy na spotkanie świąteczne dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. 
  Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
 2. We czwartek wieczorem zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku o godz. 18:00. Za udział w uroczystym śpiewie hymnu Ciebie Boga wysławiamy podczas nabożeństwa można otrzymać odpust zupełny.
 3. W piątek, w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju.
  Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego /o godz. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:00/. 
  Orędzie Papieża Franciszka na 54. Światowy Dzień Pokoju tutaj.
 4. W Nowy Rok ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w ramach 5. pierwszych sobót miesiąca będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 6. W przyszłą niedzielę z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 13:00 będzie nabożeństwo adoracyjne Najśw. Sakramentu.
  Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie będzie procesji eucharystycznej.
 7. Z powodu trwającej pandemii, zgodnie z zarządzeniem Biskupa Ordynariusza z dnia 14 grudnia br. „dotychczasowa forma wizyt duszpasterskich z nawiedzeniem mieszkań i domów jest niemożliwa”.
  W naszej Parafii odwiedziny kolędowe są odwołane do czasu ustania wysokiego stopnia zagrożenia epidemicznego. Jednak mamy wielką nadzieję, że w Nowym Roku będziemy mogli nawiedzić naszych Parafian i spotkać się bezpiecznie z wszystkimi Rodzinami. 
 8. W Roku Pańskim 2020 odeszli z naszej wspólnoty parafialnej:
  śp. Antonina Zasiewska; Łucja Kurdek; Jerzy Smakosz; Stanisław Właszczuk; Zygmunt Gorczyński; Dariusz Kuczewski; Jadwiga Góralczuk; Wiesław Niemira; Helena Flury; Lucyna Kowalska; Sabina Wróbel; Marianna Markowska; Marianna Grabowska; Teresa Kalinowska; Irena Jarczyk; Zbigniew Ciok; Czesława Kusiak; Regina Napłoszek; Jerzy Żochowski; Piotr Sztajerwald; Władysław Banaszek; Alicja Cichowska; Bogusław Podleś; Zdzisław Radwański; Paweł Dołęgowski; Waldemar Sałański; Anna Płatek; Wanda Błaszczyk-Banasiak; Wiesława Wróblewska; Sławomir Podgórski; Alina Penkala; Małgorzata Łuniewska; Anna Fedorczyk; Maria Łempicka; Władysław Borusiewicz; Kazimierz Kowalczyk; Władysław Milczarek; Maria Stachólska; Stanisław Jóźwik; Tadeusz Stefaniak; Wiesław Techmański; Kazimierz Rowicki; Mieczysława Kowalczyk; Wiesław Ankud; Julian Genco; Andrzej Zych; Henryk Jarząbek; Zdzisława Wyszomirska; Tadeusz Wyszomirski; Zofia Szulim; Stanisław Klaga; Marian Maciejewski; Ryszard Maciejewski; Jadwiga Wrzosek; Helena Gwardiak; Władysław Rdzanek; Józefa Koc; Gustaw Klamczyński; Andrzej Napłoszek.
  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen