Ogłoszenia parafialne

29 lis 2020

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczęliśmy nowy okres liturgiczny - czas Adwentu, w którym przygotowując się do uroczystości Narodzenia Pańskiego i wspominając pierwsze przyjście do ludzi Syna Bożego, kierujemy nasze myśli i serca ku radosnemu oczekiwaniu na Jego powtórne przyjście na końcu czasów.
  LIST PASTERSKI Bp. Romualda Kamińskiego na Adwent 2020 r.
  i KOMUNIKAT dotyczący nominacji Ks. Jacka Grzybowskiego na biskupa pomocniczego 
  tutaj.

   TERAPIA DUCHOWA - modlitwa za chorych, pracowników służby zdrowia i ich bliskich tutaj.
 2. Roraty - adwentowa Msza św. o NMP w naszym kościele jest sprawowana codziennie o godz. 7:00. Dzieci zapraszamy na Roraty w poniedziałki i wtorki. Ze względu na pandemię po Roratach nie będzie Agapy dla dzieci.
 3. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 6 grudnia i będą trwały do wtorku 8 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Maciej Bała, profesor UKSW, dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej.
 4. Od piątku w naszej Parafii przeżywamy Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej pod hasłem „Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków”. Podczas Nawiedzenia zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy:
  • godz.  6:30 – Różaniec cz. I.
  • godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje
  • godz. 17:30 – Różaniec cz. II. 
  • godz. 18:45 – wystawienie Najśw. Sakramentu i Różaniec cz. III. 
  • godz. 20:00 – Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji.
  Pożegnanie Obrazu będzie w piątek o godz. 16:00. 
  Dzisiaj po Mszach św. są do wzięcia broszury o działaniu MB Łaskawej w historii Polski.
  Prosimy o wsparcie organizatorów Peregrynacji dobrowolną ofiarą.
 5. Członków wszystkich wspólnot Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o godz. 13:00. 
  Ogłoszenia Wspólnot Różańcowych tutaj.
 6. W tym tygodniu przypadają Pierwsze dni miesiąca:
  • w I Czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na Różaniec za kapłanów i o nowe powołania prowadzony przez członków Apostolatu Margaretka;
  • w I Piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną wyłącznie chorych, którzy zostali zgłoszeni w zakrystii lub telefonicznie;
   spowiedź w I Piątek – od godz. 17:30;
  • w I Sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. W sobotę 5 grudnia nasz Parafianin Dk. Antoni Przybysz przyjmie z rąk Jego Ekscelencji Bpa Marka Solarczyka Święcenia Prezbiteratu podczas Mszy św. o godz. 10:00 w Katedrze Św. Floriana na Pradze .
  Nowo wyświęcony Ks. Antoni udzieli w naszym kościele specjalnego błogosławieństwa podczas Mszy św. Prymicyjnej w niedzielę 6 grudnia o godz. 13:00.
  Kandydata do święceń przebywającego na tygodniowych rekolekcjach zamkniętych polecamy modlitwom wszystkich Parafian.
 8. Do jutra zapraszamy na wypominki listopadowe po Mszy św. wieczornej połączone z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Różańcem.
  Wypominki Listopadowe można znaleźć tutaj.
 9. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych jaki można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych. Za zgodą Stolicy Apostolskiej w czasie pandemii odpust można uzyskać przez cały listopad.
  Dekret Stolicy Apostolskiej tutaj.
 10. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 11. W zakrystii można otrzymać zdrapki adwentowe. Jest to propozycja głębszego przeżycia Adwentu poprzez podejmowanie codziennych wyzwań związanych z czasem adwentu. Zdrapka ma formę kalendarza adwentowego, w którym przez kolejne dni odkrywamy kolejne zadanie do wykonania. Więcej informacji w zakrystii.
 12. Od dzisiaj w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki świąteczne. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na potrzeby Parafii.
 13. Od dzisiaj można nabyć świąteczne świece CARITAS w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na cele charytatywne CARITAS Diecezji Warszawsko – Praskiej i naszej Parafii. Ofiary za świece prosimy składać do skarbony Św. Antoniego. 
 14. Zespół CARITAS przygotował paczki żywnościowe dla osób starszych. Paczki zostały już rozwiezione przez wolontariuszy do domów.
  Dyżury Zespołu CARITAS odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00–18:00. Podczas dyżuru można otrzymać żywność, uzyskać poradę prawną lub umówić się na spotkanie z psychologiem.
  Zapraszamy!
 15. Trwa zbiórka makulatury dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Michałka Boguckiego. Kontener na makulaturę jest ustawiony przy ul. Napoleona 2 w Kobyłce obok drukarni ARTDRUK. Akcja trwa do końca listopada. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie chłopca. 


  Więcej informacji tutaj