Ogłoszenia parafialne

22 lis 2020

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w publicznym odmówieniu Aktu Poświęcenia dzisiaj można uzyskać odpust zupełny. 
 2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. zapraszamy na spotkanie informacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30.
 3. Od piątku w naszej Parafii będziemy przeżywać Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej pod hasłem „Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków”. Powitanie Obrazu MB będzie w piątek o godz. 17:30. Obraz będzie z nami przez cały tydzień.
  Podczas Nawiedzenia zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy:
  • godz.  6:30 – Różaniec cz. I.
  • godz. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Suplikacje
  • godz. 17:30 – Różaniec cz. II. 
  • godz. 18:45 – wystawienie Najśw. Sakramentu, Wypominki i Różaniec cz. III. 
  • godz. 20:00 – Apel Jasnogórski i zakończenie adoracji.
  Pragniemy dziękować MB Łaskawej, Patronce Warszawy i Strażniczce Polski za Jej obecność i nieustanne wstawiennictwo za nami oraz zawierzać Jej nasze Rodziny, Parafię oraz Ojczyznę w trudnym czasie pandemii i wielu zagrożeń dla Kościoła.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent - czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w niedzielę 6 grudnia. W tym roku nauki rekolekcyjne będzie prowadził Ks. Maciej Bała, profesor UKSW, dziekan Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków wszystkich wspólnot Żywego Różańca na spotkanie po Mszy św. o godz. 13:00.
 6. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wypominki połączone z wystawieniem Najśw. Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego i Suplikacjami.
  Wypominki Listopadowe można znaleźć tutaj.
 7. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych jaki można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych. Za zgodą Stolicy Apostolskiej w czasie pandemii odpust można uzyskać przez cały listopad.
  Dekret Stolicy Apostolskiej tutaj.
 8.  Dyżury wolontariuszy Zespołu CARITAS odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00–18:00. Podczas dyżuru można otrzymać żywność, uzyskać poradę prawną lub umówić się na spotkanie z psychologiem. Zapraszamy.
 9. Trwa zbiórka makulatury dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Michałka Boguckiego. Kontener na makulaturę jest ustawiony przy ul. Napoleona 2 w Kobyłce obok drukarni ARTDRUK. Akcja trwa do końca listopada. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie chłopca. 


  Więcej informacji tutaj 
 10. Burmistrz Miasta Kobyłka przypomina, że do końca listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Najwygodniej i najbezpieczniej jest spisać się przez Internet. Można także zadzwonić na infolinię spisową lub skontaktować się z Urzędem Miasta. Udział w spisie rolnym jest obowiązkiem rolników. 
  Więcej informacji tutaj.