Ogłoszenia parafialne

15 lis 2020

XXXIII Niedziela Zwykła

 

 1. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Codziennie po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wypominki połączone z wystawieniem Najśw. Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego i Suplikacjami.
  Wypominki Listopadowe można znaleźć tutaj.
 2. Przypominamy o odpuście zupełnym ofiarowanym w intencji zmarłych jaki można uzyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy w intencji zmarłych. Za zgodą Stolicy Apostolskiej w czasie pandemii odpust można uzyskać przez cały listopad.
  Dekret Stolicy Apostolskiej tutaj.
 3. Msza św. zbiorowa o Miłosierdziu Bożym będzie w piątek o godz. 18:00. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówimy wyjątkowo po Mszy św. Intencje na Mszę św. zbiorową można składać do skarbony przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego.
 4. Członków Stowarzyszenia Apostolstwa Patronki Dobrej Śmierci zapraszamy na nabożeństwo w sobotę o godz. 6:00 rano.
 5. W czwartek przypada 9. rocznica święceń biskupich Bpa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie Pomocniczym, a także o całej diecezji Warszawsko–Praskiej.
 6. Spotkanie sobotnie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. z powodu pandemii jest odwołane. Rodziców zapraszamy na spotkanie informacyjne w niedzielę 22 listopada po Mszy św. o godz. 11:30.
 7. Kończy się rok kościelny. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która na nowo przypomina nam o gotowości na Sąd Ostateczny i powtórne przyjście Pana. W związku z uroczystością, w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 13:00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste odmówienie Aktu Poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 8. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
 9. Nasza Parafia będzie przeżywać Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Łaskawej w dniach od 27 listopada do 4 grudnia. Bp Romuald Kamiński w uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 roku zawierzył Matce Bożej Łaskawej Patronce Warszawy i Strażniczce Polski wszystkich zagrożonych epidemią koronawirusa. Od czerwca Obraz MB Łaskawej nawiedza Parafie Warszawy i całej naszej diecezji pod hasłem „Matko Boża Łaskawa zjednocz serca Polaków”.
  Powitanie w naszej Parafii Obrazu MB będzie w piątek 27 listopada o godz. 17:30.
  Zapraszamy do włączenia się w modlitwę wszystkie wspólnoty parafialne.
 10. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego podajemy do publicznej wiadomości wiernych, że nasz Parafianin Dk. Antoni Przybysz ma przyjąć święcenia prezbiteratu w sobotę 5 grudnia 2020 roku w Katedrze pw. Św. Michała Arch. i Św. Floriana Męcz. w Warszawie na Pradze.
  Kto wiedziałby o powodach, dla których wyżej wymieniony nie powinien przystępować do święceń, zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym rektora seminarium lub miejscowego proboszcza.
  Prosimy o modlitwę w intencji naszego kandydata do święceń. 
 11. Trwa zbiórka makulatury dla chorego na rdzeniowy zanik mięśni Michałka Boguckiego. Kontener na makulaturę jest ustawiony przy ul. Napoleona 2 w Kobyłce obok drukarni ARTDRUK. Akcja trwa do końca listopada. Cały dochód jest przeznaczony na leczenie chłopca. 

  Więcej informacji tutaj.