Ogłoszenia parafialne

08 lis 2020

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku szczególnie modlimy się i pomagamy chrześcijanom cierpiącym prześladowania w Republice Środkowoafrykańskiej i w Libanie. Wspierajmy modlitwą i ofiarą naszych braci cierpiących. Ofiary na pomoc można wpłacać za pomocą internetu.
  Więcej informacji tutaj.
 2. Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych będzie dzisiaj o godz. 16:00.
 3. Zachęcamy do włączenia się w Różaniec do Granic Nieba - ogólnopolską inicjatywę modlitwy przebłagalnej do Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone, aby ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. W naszym kościele od ubiegłej niedzieli do dzisiaj po Mszy św. wieczornej jest wystawienie Najśw. Sakramentu, Różaniec połączony z modlitwą wypominkową za zmarłych oraz na zakończenie śpiewane są Suplikacje. Zapraszamy na modlitwę do kościoła lub do łączenia się duchowego w naszych domach.
  Teksty modlitw RÓŻAŃCA DO GRANIC NIEBA i więcej informacji tutaj.
 4. Przypominamy, że w związku z podwyższonym stopniem zagrożenia epidemicznego wszyscy przebywający w kościele mają obowiązek noszenia ochronnych maseczek zasłaniających usta i nos oraz zachowywania dystansu do 15 m2 na osobę.
 5. Od jutra modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych będzie codziennie po Mszy św. wieczornej połączona z wystawieniem Najśw. Sakramentu, Koronką do Miłosierdzia Bożego i Suplikacjami.
 6. W środę przypada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. sprawowana w intencji Ojczyzny będzie w naszym kościele o godz. 18:00. Po Mszy św. będzie złożenie wieńców przy tablicy poświęconej żołnierzom i partyzantom, którzy polegli w obronie Ojczyzny.
 7. Zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego podajemy do publicznej wiadomości wiernych, że nasz Parafianin Dk Antoni Przybysz ma przyjąć święcenia prezbiteratu w sobotę 05 grudnia 2020 roku w Katedrze pw. Św. Michała Arch. i Św. Floriana Męcz. w Warszawie na Pradze.
  Kto wiedziałby o powodach, dla których wyżej wymieniony nie powinien przystępować do święceń, zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia o tym rektora seminarium lub miejscowego proboszcza.
  Prosimy o modlitwę w intencji naszego kandydata do święceń. 
 8. Informacje o transmisjach niedzielnych Mszy św. w telewizji, radiu i internecie tutaj